НОВИНИ

Молдова і Придністров’я поновлять переговори щодо Придністровського конфлікту

Прем’єр-міністр Молдови Влад Філат та лідер Придністров’я Євген Шевчук вирішили поновити діалог щодо врегулювання ситуації в Придністровському регіоні. Про це сторони заявили на спільній прес-конференції в Одесі.

«У нас була дуже конструктивна розмова, ми обговорювали питання відкрито, не приховували проблем, які існують. І, що є найважливішим результатом сьогоднішньої зустрічі, ми визначилися, що в основі нашої роботи буде діалог робочих груп за напрямками, які періодично зустрічатимуться для досягнення конкретної мети» - премєр-міністр Молдови, Влад Філат.

Голова Придністров’я підтвердив домовленість і додав, що найближчим часом робочі групи, які створять сторони, розпочнуть активне обговорення проблем. «Це стосується й врегулювання питань, пов'язаних із режимом перетину громадянами кордонів, рішення щодо яких поки відкладено в часі, ікроків, пов'язаних із активізацією економічної взаємодії у сфері залізничного сполучення»- наголосив Шевчук.

Міністр закордонних справ України, Костянтин Грищенко, підкреслив, що Україна готова сприяти взаєморозумінню між обома державами.

Нагадаємо, Україна послідовно виступає за підтримку постійного діалогу між сторонами придністровського конфлікту й вважає основним переговорним механізмом придністровського врегулювання формат 5+2, в якому Україна є одним із посередників і гарантів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.