НОВИНИ

Азаров скаржиться, що 6 млн українців не платять пенсійні внески

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявляє, що з 20,5 млн працездатного населення України 6 млн осіб є неофіційно працевлаштованими. Про це він сказав на зустрічі з активом всеукраїнських профспілок і територіальних профспілкових об'єднань.

Зокрема, за словами Азарова, з 20,5 млн активного населення України тільки 14 млн платять пенсійні внески.

"Це вказує на те, що 6 млн осіб у нас трудяться невідомо за якими трудовими угодами, невідомо, яким чином вони забезпечені охороною праці, яким чином буде забезпечено їх соціальний захист у разі втрати працездатності, як буде формуватися їх пенсія", - зазначив прем'єр.

Він назвав величезною кількість українців, що отримують тіньову зарплату, і масштабною існуючу проблему, зазначивши, що 6 млн осіб відповідає середній кількості населення європейської країни.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко оцінює обсяг тіньових зарплат в 40% від загального фонду заробітної плати.

У квітні 2011 року Тігіпко заявляв, що обсяг тіньової зарплати в Україні становить 145 млрд гривень, і оцінював в 50 млрд гривень можливі надходження в державний бюджет у разі легалізації тіньових зарплат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.