НОВИНИ

Декриміналізація виведе на волю майже 5 тисяч в’язнів

Майже 5 тис. українців підлягають звільненню від кримінальної відповідальності у зв'язку з декриміналізацією відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності. Про це повідомив генеральний прокурор України Віктор Пшонка в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Ми поки що маємо лише попередні цифри. Декриміналізація стосуватиметься близько 5 тисяч осіб», - сказав він.

Генпрокурор пояснив, що, згідно з внесеними до законодавства змінами, деякі злочини - за 17 статтями - переведено в площину адміністративної відповідальності, у 29 злочинах цієї категорії покарання, пов'язані з обмеженням або позбавленням волі, замінено на штрафи.

«Ті, кого засудили за ці злочини, підлягають звільненню від кримінальної відповідальності за рішенням суду. Якщо рішення суду по суті обвинувачень ще не було, то рішення про звільнення від кримінальної відповідальності ухвалює слідчий орган», - зазначив Пшонка.

На запитання про те, скільки часу може тривати процес звільнення від кримінальної відповідальності, Пшонка відповів: «Думаю, що з ухваленням рішень про припинення кримінального переслідування суди не зволікатимуть».

Нагадаємо, раніше Пшонка заявив, що Генпрокуратура має намір проконтролювати перегляд арештів через декриміналізацію економічних злочинів до березня 2012 року.

15 листопада Верховна Рада декриміналізувала низку економічних злочинів і злочинів у господарській сфері.

Водночас парламент відхилив поправки до проекту закону, що припускало декриміналізацію перевищення влади або службових повноважень.

13 грудня президент Віктор Янукович ухвалив цей закон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.