НОВИНИ

У світі щороку відзначають кілька десятків дивних свят

На різних континентах світу щороку відзначають низку дивних свят. Про це повідомляє Das Handelsblatt

Кожного року 25 січня святкують день Навпаки. Дату було встановлено у 1872 році американським конгресменом Александром Грейгом. Енциклопедія-протидія Вікіпедії - Stupedia - визначає це свято так: «день Навпаки є протилежністю нормального дня. Його часто описують як безглуздий, тому він має сенс, оскільки протилежністю безглуздого є такий, що має сенс». У цей день люди роблять все навпаки.

18 січня святкують день сніговика. Ця дата обрана не випадково, оскільки «одиниця» і «вісімка» є подібними до форми сніговика. Свято було засноване в 2010 році. Цей день – привід зібратися сім`єю чи колом друзів для зимової забави – ліплення сніговиків.

У 1986  році в США було засновано Національний день обіймів. З того часу, це свято стало популярним і в Канаді та Європі, зокрема, Німеччині та Польщі. Cвяткування  не має жодних обмежень, адже обіймати можна навіть незнайомця.

Міжнародний день протидії дієтам заснувала Мері Еванс Янг з США в 1992, якій було несилу терпіти знущання над власним організмом, до якого  вдаються люди, щоб досягти бажаної фізичної форми. З того часу кожен рік 6 травня прийнято звільняти гардероб від занадто тугого одягу, викидати книги з дієтичними рецептами та змиритися зі своїм відображенням у дзеркалі.

14 березня о 1:59:26 любителі математики святкують день числа π (пі). Свято було засновано в 1987 році фізиком із Сан-Франциско Ларрі Шоу, котрий підмітив, що американській системі запису дат (місяць/число) 14 березня - 3/14 і час 1:59:26 збігаються з першими числами в пі - π = 3,1415926….В цей час прийнято читати хвалебні промови на честь числа π, говорити про його роль в житті людства та пекти «пі-ріг». Примітно, що саме 14 березня народився Альберт Ейнштейн.

За ініціативою Американської спілки порятунку черепах з 2000 року 23 квітня святкують Всесвітній день черепахи. У цей день прийнято надсилати друзям веселі картинки з черепахами, проводячи таким чином акцію на захист черепах, або ж навіть одягаючись в костюми черепах.

День рушника святкують кожного року 25 травня на честь відомого британського письменника Дугласа Адамса. У своєму романі «Автостопом по галактиці» Адамс описав рушник як незамінну річ для людини, яка подорожує автостопом. У зв’язку з цим, після смерті письменника з 2001 року прихильники творчості автора кожен рік 25 травня цілий день носять з собою рушник.

Міжнародний день наслідування піратів святкується 19 вересня у більш як 40 країнах світу. Засновано його було в 1995 році двома американцями Джоном Бауру і Марком Саммерсом. У цей день прийнято намагатися говорити подібно до піратів та демонструвати знання піратського сленгу типу «біс тебе візьми», переказувати піратські байки, слухати піратську музику та носити одяг із зображенням черепа та двох схрещених кісток.  


У 2004 році 8 листопада почали святкувати день прибиральниці. Винайшла свято письменниця, автор детективів Гезіне Шульц, головна героїня романів якої є не тільки прибиральницею, а й приватним детективом.