НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

Суслов: кожен голос в ПАРЄ за санкції проти України буде на вагу золота

Представник фракції БЮТ-“Батьківщина” в українській делегації ПАРЄ Євген Суслов розповів у інтерв”ю Тижню, чому поправка про можливі санкції може не пройти.

“У нас велика надія, що поправку про розумні терміни виконання резолюції ПАРЄ та про можливі санкції, якщо цю резолюцію не буде виконано, буде підтримано, - заявив кореспонденту Тижня у Страсбурзі український депутат Євген Суслов. - Чесно кажучи, кожний голос буде - на вагу золота. На вечірні обговорення завжди залишається менше депутатів. Тому наша проблема не в тому, щоб загітувати, як саме проголосувати, а в тому, щоб переконати людей залишитися на голосування.”

Щоправда, з явкою на засідання українських депутатів Суслов проблем не прогнозує: “Присутня максимальна кількість членів української делегації - це рідко коли буває. За останні три роки, що я сюди їжджу, половина делегації сюди стабільно не доїжджає. А тут я бачу всіх членів ПАРЄ.”

Суслов переконаний: “Щоб не тільки поправки, але й резолюція спрацювала, потрібна політична воля самої влади. Воля президента, парламентської більшості... Ми надіємося, що нинішня сесія ПАРЄ змусить багатьох замислитися. Нещодавно ухвалили санкції особисто проти білоруського президента Лукашенки. Це має бути таким грубим натяком, або попередженням. Говорити одне, а робити інше - це не сприймає жодна демократична країна.”

Євген Суслов розповів кореспондентові Тижня, що ситуація в ПАРЄ нині не є простою: “Влада торгується, домовляється з тими чи іншими країнами, обговорює різні свої умови... З цим нескладно загратися. Думаю, Україна має йти тим шляхом, який вона проголосила: побудова демократії, реформа кримінального законодавства, захист прав людини. Політичне засудження може розвинутися й у жорсткіші дії, це варто пам'ятати”.

Стосовно майбутнього голосування, Суслов висловив припущення, що всі члени Європейської Народної партії, які зберуться в залі, підтримають поправку про санкції. “ З України я впевнений, що крім мене поправку підтримають і Соболєв, і Герасим'юк, і інші мої колеги. Натомість, невідомо, як поведуться соціалісти. Вони ж партнери Партії Регіонів. На результати голосування можуть вплинути російські голоси, а також частина грузинських, азербайджанських, вірменських депутатів”.

Щодо спроби призупинити повноваження української делегації, яка відбулася під час зимової сесії, Суслов пояснив: “Я неодоразово був присутній на зустрічах із Литвиним. У нас весь час так буває. Якісь свої проблеми виносимо на Страсбруг. Бо вдома вирішити ніяк не виходить.”

Нагадаємо, сьогодні ПАРЄ має ухвалити резолюцію щодо України.

Як повідомляв Тиждень, голова комітету з питань регламенту ПАРЄ Ежідіус Варейкіс заявив, що голосуватиме сьогодні за можливість санкціонувати українську владу.