НОВИНИ

Посол ЄС вважає, що вертикаль влади Януковича не впоралась з реформами

Глава представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра вказує на невиконання українською владою зобов'язань щодо здійснення реформ в 2011 році. Про це він сказав, виступаючи під час Євроатлантичного форуму в Києві.

«З того, що ми бачили в 2011 році, вертикальна влада, яку встановив Президент (Віктор) Янукович, не виконала своїх зобов'язань щодо реформ», - заявив він.

Також глава представництва зазначив, що не всі реформи, розпочаті торік, виправдали очікування від їхньої реалізації.

Зокрема, він назвав невдалими результати реформування державної служби.

«Реформи державної служби почалися як позитивні кроки, однак результати були також невдалими з (моменту) прийняття нового закону, що може поставити під погрозу нашу допомогу в цій сфері через невідповідність європейським стандартам», - вважає Тейшейра.

При цьому він зазначив, що ЄС сподівається побачити кращий результат у 2012 році.
Посол підкреслив необхідність прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу, глибокої реформи кримінальної юстиції, прийняття закону про боротьбу з дискримінацією і прийняття нового законодавства у сфері свободи зібрань.

Він додав, що реформи необхідно проводити з огляду на рекомендації Європейської комісії «За демократію через право» («Венеціанської комісії») і Ради Європи.

Як повідомлялось, 11 січня Президент Віктор Янукович висловив невдоволення темпами, якими проводилися реформи у 2011 році.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає прийняття пенсійної реформи, державного бюджету на 2012 рік і закону про вибори парламенту ключовими рішеннями, прийнятими в 2011 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.