НОВИНИ

Проти Авакова таки порушили справу за землю

Прокуратура 26 січня порушила кримінальну справу проти голови харківської обласної організації партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", колишнього голови Харківської обладміністрації Арсена Авакова за підозрою у відчуженні більш ніж 50 га землі.

Про це повідомив журналістам начальник управління нагляду за дотриманням законів спецпідрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю та корупцією, прокуратури Харківської області Олександр Бабіков.

З його слів, справу порушила прокуратура області за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення службових повноважень і влади, що заподіяло тяжкі наслідки).

Бабіков уточнив, що справу порушено за фактами, отриманими у результаті низки експертиз, які провели під час розслідування порушеного 6 січня кримінальної справи проти посадових осіб Харківської обласної державної адміністрації та головного управління Державного комітету із земельних ресурсів в області за підозрою в незаконному відчуженні в 2009 році землі.

Зі слів Бабікова, землю було відчужено зі зміною її цільового призначення, тоді як таке рішення є виключною компетенцією Кабінету Міністрів.

Бабіков підкреслив, що Аваков особисто підписав відповідний акт власності на землю. "Отримані дані достатні для порушення справи щодо Авакова", - сказав він.

Він додав, що зараз розслідують роль інших посадових осіб обладміністрації та Держкомзему в скоєнні зазначеного злочину.

Обидві справи розслідує одна слідча група в одному провадженні. За ними проводять близько 30 експертиз, передбачається допитати низку свідків.

Нагадаємо, Аваков вже кілька місяців перебуває в одній з європейських країн.

У січні прокуратура Харківської області порушила кримінальну справу проти посадових осіб Харківської обладміністрації й Головного управління Державного комітету зі земельних ресурсів в області за підозрою в незаконному відчуженні в 2009 році 55 га землі. У повідомленні прокуратури було зазначено, що державні акти підписано особисто Аваковим.

Аваков тоді заперечив порушення кримінальної справи проти нього. "Збрехав сайт обласної державної адміністрації. Справу порушено не стосовно Авакова, а за фактом. У повідомленнях цих офіційних купа брехні", - повідомив екс-губернатор.

Аваков очолював Харківську обладміністрацію з лютого 2005 року по лютий 2010 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.