НОВИНИ

Кінодраматург Ібрагімбеков відмовився від французької нагороди через закон про геноцид вірмен

Відомий російський і азербайджанський кінодраматург, автор сценарію "Біле сонце пустелі" Рустам Ібрагімбеков відмовився від французького ордена Мистецтв та заявив про свою відставку з посади президента Товариства культурних зв'язків "Азербайджан-Франція".

"Я вважаю непристойним політичним абсурдом прийняття законопроекту про кримінальне переслідування за заперечення геноциду вірмен", - пояснив своє рішення Ібрагімбеков.

"Антитурецька спрямованість нового закону очевидна. Однак його заручниками, фактично, стають представники всього тюркського світу, і я, як громадянин Азербайджану, заявляю, що у такій ситуації не можу не відмовитися від французького Ордена мистецтв і літератури і припиняю свою діяльність на посту президента Товариства культурних зв'язків "Азербайджан-Франція", - йдеться у заяві сценариста.

Ібрагімбеков назвав рішення французького Сенату тактичною грою. «Таке рішення - тактична гра, і вона ще більш прикра через те, що Франція - країна з хорошими демократичними традиціями. Робити такі кроки на догоду частині електорату перед виборами значить позбавляти громадян свободи самовираження», - вважає він.

Нагадаємо, 23 січня французький Сенат прийняв законопроект про кримінальне покарання за заперечення визнаних законом геноцидів, в тому числі геноциду вірмен в Османській імперії. Наприкінці грудня документ, що передбачає покарання у вигляді року тюремного ув'язнення і штрафу в розмірі 45 тисяч євро за заперечення геноциду, було схвалено Національними зборами - нижньою палатою парламенту. Законопроект має підписати президент Франції.

Орден Мистецтв було присуджено сценаристу в 2000 році.

Ібрагімбеков - автор сценаріїв до багатьох відомих фільмів, у тому числі до оскароносної картині "Стомлені сонцем", голова Конфедерації кінематографістів країн СНД і Балтії, голова Спілки кінематографістів Азербайджану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.