НОВИНИ

З Путіним на президентських виборах змагатимуться чотири кандидати

Центральна виборча комісія Росії офіційно зареєструвала мільярдера Міхаіла Прохорова кандидатом у президентом.

Прохоров став п'ятим і останнім учасником виборів глави РФ, які пройдуть 4 березня. Він єдиний самовисуванець, підписи якого ЦВК визнала дійсними.

За парламентською квотою було зареєстровано кандидатами у президенти представників чотирьох партій – Владіміра Путіна від "Єдиної Росії", Гєннадія Зюганова від КПРФ, Сєргєя Міронова від "Справедливої ​​Росії" і Владіміра Жіріновського від ЛДПР.

Для реєстрації Прохорову, як самовисуванцю, необхідно було зібрати 2 мільйони підписів на свою підтримку. Результати перевірки підписних листів Прохорова виявили тільки 4,38 % недостовірних підписів. Відповідно до закону, допускається не більше 5 % недостовірних підписів, щоб кандидат був офіційно зареєстрованим.

Нагадаємо, що увечері 24 січня ЦВК прийняла остаточне рішення не допускати до виборів лідера партії «Яблоко» Григорія Явлінського.

За підсумками перевірки другої вибірки підписів, поданих на підтримку його висування у президенти, ЦВК забракувала 25,66 % підписів.

Явлінський заявив, що влада домагається перемоги прем'єра Владіміра Путіна у першому турі. На його думку, влада вирішила скоротити кількість кандидатів, щоб Путіну було простіше набрати більше 50 %. Другою причиною політик назвав те, що «Яблоко» готувало десятки тисяч волонтерів, які могли стати спостерігачами на президентських виборах, як це вже було під час виборів до Держдуми. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.