НОВИНИ

Адвокат Луценка пояснив, що суд постійно порушує законодавство

Суд у справі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка сьогодні завершився. Про це заявив його адвокат Олексій Баганець, коментуючи перебіг судового засідання та зачитування протоколів допитів суддями за відсутності свідків на засіданні.

«Суд постійно порушує ст. 292, не повідомляючи нам про свідків, запрошених на судові засідання. Для нас цю інформацію тримають у таємниці», - цитує адвоката прес-служба партії «Народна самооборона».

Він нагадав, що станом на сьогодні було допитано 86 свідків, залишилися недопитаними – 62 свідки.

«Сьогодні суд прийняв безпрецедентне рішення з грубим порушенням Конституції України та Європейської конвенції з прав людини, вимог кримінально-процесуального законодавства. Не з’ясувавши причин неявки свідків, які залишилися недопитаними, суд приймає рішення за своєю ініціативою, не винісши на обговорення це питання з учасниками процесу, оголосити покази всіх, хто не з’явився на судове засідання з мотивів неможливості їхньої явки до суду. Це повний абсурд!», - наголосив Баганець.

Адвокат зауважив, що суд не взяв до уваги зауваження і клопотання сторони захисту.

«Сьогодні судовий процес по справі Луценка завершений! Далі – це чисто оформлення винесення обвинувального висновку. Вже не потрібні ні свідки, ні захисники. Ми в українських судах безсильні!», - заявив Баганець.

Він додав також, що адвокати дотримуватимуться українського законодавства, оскаржуватимуть усі рішення в касаційних та апеляційних інстанціях.

«Ми прийняли рішення звертатися до міжнародних правозахисних організацій, до Європейського суду з прав людини, а також терміново зібрати послів європейських та провідних держав світу, аби повідомити їх про те беззаконня, яке чиниться в Україні», - резюмував Баганець.

Як повідомляє кореспондент Тижня, наразі в суді досі читають протоколи допитів свідків. Здебільшого, вони стосуються надання житла водієві Луценка Леоніду Приступлюку. У деяких протоколах слово в слово повторюються речення й абзаци. Якщо рахувати цих «зачитаних» допитів, то допитали більше сотні свідків.

Нагадаємо, сьогодні суд у справі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка вирішив зачитати покази 30 свідків, які не можуть брати участь у судовому засіданні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.