НОВИНИ

Шевченко вважає, що Конституційний суд став на захист злодіїв при владі

Рішення Конституційного суду, яким було обмежено право на збирання та поширення інформації про особу, покликане законсервувати корупцію у владі. Про це заявив народний депутат, член фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Шевченко, коментуючи сьогоднішнє рішення КСУ, повідомляє прес-служба «Батьківщини».

«Фракція «БЮТ-Батьківщина» занепокоєна рішенням Конституційного суду і вбачає у ньому спробу законсервувати корупцію, яка процвітає в українській владі», - сказав Шевченко.

Він зазначив, що згідно з практикою європейських країн та рішень Європейського суду з прав людини, держава повинна захищати приватне життя людини, «але для політика, для державного службовця високого рангу межі приватного життя вужчі, ніж для звичайного громадянина».

«Для України, яка займає високі місця у світових рейтингах за рівнем корупції, коли люди знають, що чиновники крадуть і живуть не за свою зарплату, таке тлумачення КСУ захищає розкрадання бюджету і захищає злодіїв у владі», - переконаний народний депутат.

«Ми ретельно вивчимо це рішення на предмет відповідності європейській практиці і наполягатимемо на забезпеченні максимальної відкритості політиків і державних службовців», - сказав Шевченко.

На його думку, якщо людина йде у політику, вона «повинна бути готова до того, що її дії та майновий стан будуть вивчатися через збільшувальне скло».

«Якщо не готовий – тобі не місце у політиці чи на державній службі», - заявив Шевченко.

Народний депутат також додав, що згідно з Конституцією України право на приватне життя не може бути важливішим, ніж інші права людини, зокрема, право на інформацію та право робити чесний і свідомий вибір на виборах.

«Стіна, яка відділяє владу від громадянина, повинна впасти, і нам не потрібно будувати нову ширму, яка прикриє махінації тих, хто знаходиться зараз при владі», - підкреслив Шевченко.

Як повідомлялось, Конституційний суд прийняв рішення, що збирання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами є втручанням в її особисте та сімейне життя. Згідно з рішенням, таке втручання допускається винятково у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Зокрема, Інформація про особу, що працює в державних органах й органах місцевого самоврядування, також є конфіденційною, однак публічний характер роботи вимагає оприлюднення певної інформації про неї для формування громадської думки.

Інформація, що підлягає розголошенню стосовно осіб, які очолюють такі посади, регулюється законом, оскільки неконтрольоване розголошення може призвести до оприлюднення відомостей про членів їх сім'ї, що порушить права їх рідних.