НОВИНИ

Данилишин розповів, коли готовий повернутися в Україну

Екс-міністр економіки України Богдан Данилишин в інтерв’ю Радіо Свобода розповів, за яких умов готовий повернутися.

«Я готовий повернутися до України, коли Україна буде державою, де судова система буде незалежною, де людина і громадянин зможе повноправно захистити всі свої права, і коли світ визнає Україну демократичною країною, а не країною з обмеженою демократією, що є зараз», – зазначив він.

На запитання, чи може це статися ще за нинішньої влади, Данилишин відповів:

«Я хочу, щоб це сталося найближчим часом. І думаю, на все воля Божа».

Крім цього, він заявив, що йому не потрібно доводити свою невинуватість у кримінальних справах, які порушено проти нього.

«Я вважаю, що мені і не треба нічого доводити. Час усе розставляє на свої місця. За прикладами далеко ходити не треба. Мене звинувачують у завданні шкоди у питаннях будівництва міжнародного аеропорту «Бориспіль». Звичайно, ще раз повторюю, що Міністерство економіки ніяких грошей не виділяло. Були питання взаємозв’язків між Державним аеропортом «Бориспіль» і будівельною компанією. Тобто Міністерство економіки погоджувало процедуру. Весь парадокс полягає у тому, що не минуло і півроку, як цю саму процедуру затверджує уряд України, на ту ж саму суму, та ж сама організація, «ТУ-813», тільки вже на 1000 паркомісць менше. Виникає логічне питання: які збитки міг задати Данилишин і кому, якщо ця сама організація продовжує будівництво?» – зазначив він.

«Порушено справу щодо виконання робіт для сприяння експортові. Проходить відповідний час, і проект закону України від Міністерства економіки надходить у Верховну Раду, проходить відповідне читання і стає проектом закону про засади фінансової підтримки в експорті. Постає логічне питання, в чому полягає моя вина? І так само можна доводити і інші питання, включаючи і питання закупки палива для Збройних сил. Якщо серед документів, які подаються до Міністерства економіки, є лист підтримки, де стоїть підпис сьогоднішнього міністра оборони пана Єжеля, яка ж тоді мала бути позиція відповідного міністерства, яке не ухвалює рішення про закупівлю, а тільки погоджує процедуру на дане питання? До речі, за такий самий лист судили колишнього першого заступника міністра юстиції пана Корнійчука», – заявив Данилишин.

Екс-міністр вважає, що «час уже закінчити з цими переслідуваннями і кримінальними справами і поставити все в нормальне русло нормальної співпраці і думати про Україну, а не про якусь помсту для тих чи інших осіб».

Нагадаємо, колишній екс-міністр економіки Богдан Данилишин 13 січня 2011 року отримав політичний притулок в Чехії.

Його звинувачують у здійсненні злочину, передбаченого статтею "зловживання владою або службовим становищем" Кримінального кодексу України, пов`язаного з проведенням держзакупівель.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.