НОВИНИ

День Соборності об'єднав обидва береги Збруча

На мості між Тернопільською та Хмельницькою областями відбулося велелюдне віче з нагоди Дня Соборности України, в якому взяли участь майже 2 тис. осіб.

Як повідомили в прес-службі Тернопільської облдержадміністрації, участь в акції «Збруч – ріка єднання!» взяли представники громадськості, духовенства й влади з Тернопільської та Хмельницької областей. На мосту через річку Збруч вони разом, об’єднавши синє та жовте полотнище, підняли спільно український стяг. Від мосту колона вирушила до центральної площі Гусятина, де пролунав Гімн України та було піднято Державний прапор.

«Символічно, що сьогодні тут у Гусятинському районі на мосту відбулося об’єднання двох областей. Рівно 93 роки тому внаслідок об’єднання УНР та ЗУНР стала єдиною і соборною наша Україна. І наша нинішня зустріч на мосту через річку Збруч є символом єдності та непохитності нашого народу», – зауважив під час виступу голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян.

В акції взіли участь представники парті ВО "Свобода", "Фронт змін", "Батьківщина" та інших національно-демократичних сил. Голова Тернопільської облради, керівник обласної організації ВО "Свобода" Олексій Кайда, виступаючи перед присутніми, наголосив: "Сьогодні минає 93 роки від дня, коли на Софіївському майдані у Києві проголосили Акт возз'єднання Української та Західноукраїнської народних республік. Акт Злуки – це реалізація мрії багатьох поколінь нашого народу про життя в одній вільній незалежній державі", повідомляє прес-служба партії ВО "Свобода".

Як повідомлялося раніше, у Києві також відбуваються урочисті заходи з нагоди Дня Соборності та Свободи України. Вранці співгромадян привітав президент України Віктор Янукович. 

Нині на Софіївській площі проходить молебень предстоятелів і глав церков України за єдність України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.