НОВИНИ

The Economist: у 2070 році 7 із 10 мегаполісів з найбільшою концентрацією економічних активів будуть у країнах, що розвиваються

Незрозуміло, чи зростає економічна вартість лих швидше за світовий ВВП, оскільки в багатшому світі під загрозою логічно опиняється більше майна. Однак, поза сумнівом, є тенденція до поширення величезних катастроф, що завдають багатомільярдних збитків.

За результатами дослідження, проведеного у 2007 році ОЕСР, до 2070-го сім із десяти агломерацій із найгустішою концентрацією економічних активів, зокрема нерухомості, інфраструктури тощо, піддані високій загрозі прибережних затоплень, будуть міститися в країнах, що розвиваються; 2005 року на їхніх територіях не було жодного такого регіону.


На той момент частка активів, що перебуватимуть у зоні ризику підтоплення, зросте від 5% до 9% планетарного ВВП. Результати дослідження Світового банку, здійсненого під проводом Апурви Санґхі, показали: між 2000 і 2050 роками міське населення, яке проживає в зоні ризику виникнення тропічних циклонів чи землетрусів, більш ніж подвоїться, сягаючи 16% населення планети проти нинішніх 11%.

Детальніше читайте у статті «У скільки обходяться природні катаклізми» опублікованій у журналі «Український тиждень» №3 (220)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.