НОВИНИ

Російській опозиції знову забороняють проводити мітинги

Влада Москви знову не дала сьогодні дозволу на акцію ініціативи «Стратегія-31» на захист 31-ї статті Конституції Росії, яка гарантує право на свободу мирних зібрань.

Акція мала відбутися 31 січня в традиційному місці, на Тріумфальній площі в центральній частині російської столиці.

Водночас опозиціонери заявляють, що мають намір вийти на свій мітинг попри заборону.

Ці акції в Москві забороняли кілька років поспіль, хоча останнім часом кілька їх усе ж були дозволені.

Так само в Москві не дають дозволу на іншу акцію, ходу і мітинг під гаслом «За чесні вибори», в той день і за тим маршрутом, який опозиція вказала в заявці. Як заявив віце-мер Олександр Горбенко, схвалити маршрут і місце акції неможливо «з міркувань безпеки».

Мерія продовжує вимагати від організаторів змінити маршрут або дату, опозиція наразі відмовляється.

Захід має відбутися за участі 50 тисяч людей у центральній частині міста 4 лютого, в річницю багатотисячного мітингу в Москві проти дій влади з вимогою скасувати шосту статтю конституції тодішнього СРСР, яка встановлювала керівну і провідну роль Комуністичної партії, 4 лютого 1990 року. Мерія пропонує місця далі від центру міста.

Нагадаємо, після виборів до Держдуми 4 грудня 2011 року в Росії відбулися масові акції протесту проти результатів виборів. За підрахунками організаторів акція 24 грудня зібрала близько 130 тисяч осіб. Опозиція заявляла, що планує провести нову акцію у лютому 2012 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.