НОВИНИ

Провал референдуму щодо вступу Хорватії до ЄС матиме значні економічні наслідки

22 січня в Хорватії відбудеться референдум щодо вступу до ЄС. Зважаючи на непевність підтримки ЄС серед населення чиновники країни попереджають, що негативний результат голосування призведе до падіння кредитних рейтингів країни. Про це повідомляє The EurActiv

Опитування свідчать про те, що приєднання до ЄС підтримують 56 % громадян, тоді як 33 % виступають проти. Для того, щоб референдум пройшов успішно та країна приєдналась до союзу 1 липня 2013 року потрібно 50 % плюс один голос.

Противники вступу попереджають, що ЄС є не представницькою демократією, а бюрократичною фортецею, в якій Рада слухняно підписує закони, підготовлені Комісією. Вони також висловлюють стурбованість стосовно того, що Хорватія після вступу буде змушена скоротити своє сільськогосподарське виробництво. Крім того, хорватам в наступні 7 років не дозволятимуть працювати в країнах ЄС, а узбережжя Адріатичного моря продадуть іноземцям.

Міністр з іноземних та європейських справ Весна Пусіч зазначила, що референдум буде мати для країни важливе значення та є її історичним шансом. У разі ж якщо референдум провалиться, вся країна страждатиме від економічних наслідків такого рішення. «Якщо під час референдуму громадяни вирішать, що вони не хочуть в ЄС, то всі ми побачимо економічні наслідки цього вибору», - сказала вона.

Пусіч додала, що з першого тижня негативного голосування ефект буде чітко видно через падіння кредитних рейтингів країни та втрату ринкової вартості активів Хорватії. Крім того, наслідком може стати скорочення інвестицій, відповідно і кількості робочих місць.

За 4 дні до референдуму Хорватію відвідав міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт з очевидним прагненням допомогти підвищити рівень підтримки вступу до ЄС. Заперечуючи побоювання, що Хорватія в ЄС втратить свій суверенітет, Більдт сказав, що Хорватія відіграватиме важливу роль в інституціях ЄС, особливо з регіональних питань. Він додав, що в складі ЄС країні буде легше вирішити свої економічні проблеми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.