НОВИНИ

У разі проблем із Газпромом Молдова купуватиме газ в України

За виникнення проблем із підписанням нового контракту про постачання "блакитного палива" з ВАТ "Газпром", Молдова готова купувати газ в України. Про це повідомив на прес-конференції в Кишиневі в.о. Президента Молдови, голова парламенту Маріан Лупу.

Лупу підкреслив, що, згідно з домовленостями, Україна, уза необхідності, буде поставляти Молдові природний газ із власних запасів "за прийнятними цінами".

В.о. Президента Молдови нагадав, що Кишинів і Москва не підписали нової угоди на постачання газу в республіку, а продовжили лише до кінця I кварталу 2012 р. контракт, термін дії якого спливав 31 грудня 2011 р.

Лупу зазначив, що Молдові необхідно бути впевненою в тому, що у разі виникнення складної ситуації, вона буде мати альтернативне джерело поставок газу.

Нині Молдова купує 100% природного газу в Росії у ВАТ "Газпром", що має контрольний пакет акцій (50%) АТ "Молдовагаз". У I кварталі 2011 р. ціна 1 тис. куб. м газу для Молдови склала з урахуванням калорійності 292,88 дол, в II кварталі 2011 р. - 321,71 дол, в III кварталі 2011 р. - 368,39 дол, в IV кварталі - 395,53 дол за 1 тис. куб. м. Прогнозна ціна газу з урахуванням його калорійності склала 401,35 дол за 1 тис. куб. м. 

Президент Віктор Янукович 18 січня зустрівся з головою парламенту та в. о. Президента Республіки Молдова Маріаном Лупу під час його робочого візиту в Україну. 

За оцінками експертів, Україна щорічно може видобувати майже 25 млрд. кубометрів газу.

Як відомо, нині триває конфлікт між компаніями "Нафтогаз" і "Газпром". Нещодавно "Нафтогаз" опублікував відповідний лист до російської компанії про намір зменшити обсяги закупівлі газу в 2012 році. 18 січня Юрій Бойко заявив, що Україна готова збільшити закупівлю російського газу за зниження ціни на нього. Минулого року Україна купила в Росії мінімальний обсяг газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.