НОВИНИ

  ▪   Богдан Цюпин

Британців присоромили шпигунським скандалом, яким скористався Путін

У Великій Британії вперше за понад 5 років визнали правдивість звинувачень про розвідницьку діяльність в Росії. Визнання є частиною документальної стрічки, яку демонструватимуть сьогодні на Бі-Бі-Сі.

Російські звинувачення з’явилися 2006 року також у телевізійній програмі, де було продемонстровано начинений електронікою камінь, який британські агенти, згідно з тими звинуваченнями, використовували, щоб отримувати і передавати інформацію.

ФСБ стверджувала, що у такий спосіб спецслужби передавали гроші російським правозахисним та демократичним організаціям.

Тодішній британський посол у Москві Тоні Брентон каже у стрічці, що співпраця британців з російськими неурядовими громадськими організаціями була абсолютно відкритою. Він стверджує, що усі суми грошей, які виділяли на підтримку неурядовим організаціям, оприлюднювали на сайті.

У Москві в той час дуже побоювалися, що потужні неурядові організації можуть сприяти подіям, схожим на Помаранчеву революцію в Україні.

Тодішній президент Владімір Путін скористався скандалом, щоб запровадити закон про обмеження закордонного фінансування для неурядових організацій в Росії. Кілька з них були змушені закритися.

Британське визнання пролунало аж тепер з вуст Джонатана Павелла - колишнього керівника апарату прем’єр-міністра Тоні Блера. В інтерв’ю для документальної стрічки на Бі-Бі-Сі пан Павелл сказав, що Лондон був тоді "присоромлений" тим, що британців "накрили".

За словами колишнього урядовця росіяни очевидно давно знали про "штучний камінь", але тримали його для "політичної нагоди".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.