НОВИНИ

The Associated Press: Азарова перетворюють на громовідвід для Януковича

Напередодні парламентських виборів президент Віктор Янукович наразі намагається «відвести від себе» будь-яку критику. Про це пише The Associated Press.

У коментарі виданню експерт лондонського Королівського банку Шотландії Тімоті Еш зазначив, що відставка міністра фінансів Федора Ярошенка відображає більш широку складну ситуацію в економіці України. 

Експерт підкреслив, що наразі уряд бореться з «ослабленням бюджету та проблемами зі зовнішнім фінансуванням, зважаючи на розрив відносин з МВФ та проблеми з укладенням угоди про постачання дешевого газу з Росії».

The Associated Press  зазначає, що Янукович неодноразово критикував прем’єр-міністра Миколу Азарова за економічну  політику, і деякі спостерігачі вважають, що відставку Ярошенка може супроводжувати відставка Азарова. Янукович наразі намагається «відвести від себе» критику свого правління напередодні парламентських виборів.

Коментуючи призначення Валерія Хорошковського замість Ярошенка голова аналітичної групи «Да Вінчі» Анатолій Баронін зазначив: «Азаров може в підсумку служити громовідводом і відкрити шлях для політика з більш позитивним іміджем, який почне реалізацію популістської соціальної політики перед виборами, щоб підняти популярність правлячої партії».

Нагадаємо, 18 січня президент Віктор Янукович звільнив міністра фінансів Федора Ярошенка, задовольнивши його прохання про відставку. На посаді його замінив колишній голова СБУ Валерій Хорошковський.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.