НОВИНИ

Ярошенко міг втратити посаду через погане виконання доручень Януковича

Екс-мініст фінансів Федір Ярошенко не міг продовжувати працювати через фактично створені навколо нього умови. Про це газеті Коммерсант-Украина повідомили джерела в оточенні колишнього міністра.

"Перед формуванням бюджету багато хто був незадоволений розподілом коштів. До того ж на Ярошенка повісили провал переговорів з МВФ", - пояснює джерело газети в Мінфіні.

Разом з тим джерело газети "Сегодня" в керівництві Партії Регіонів зазначило, що "Ярошенко отримав уже не одну жовту картку від глави держави. "За ним числиться найбільше невиконаних доручень, які були висловлені публічно на комітеті реформ і під час поїздок по країні. В особливій мірі це стосується фінансування реформ", - заявило джерело.

"Нарешті, були питання щодо проекту бюджету-2012, за його першим варіантом, ще не публічним. Там були закладені певні корупційні речі, які просто не піддавалися логічному поясненню. Незважаючи на все це, складно заперечувати, що Ярошенко - професіонал, але зараз на цьому місці потрібна людина з новим мисленням", - заявив співрозмовник "Сегодня".

Разом з тим газета "Україна молода", посилаючись на неофіційну інформацію, повідомила, що у Ярошенка "не складалися стосунки з призначеним пізніше за нього головою Нацбанку Сергієм Арбузовим. Тим, якого вважають особливо наближеним до сім’ї Президента".

Як відомо, 18 січня Ярошенко подав у відставку. Замість нього міністром фінансів призначено екс-голову СБУ Валерія Хорошковського.

Ярошенко був у 2011 році одним з найбільш критикованих чиновників. Перші претензії з'явилися майже рік тому - у квітні глава держави розкритикував Ярошенка за відсутність налагодження на належному рівні відносин з областями.

Через місяць президент зробив ще одне суворе попередження міністрові за недостатнє фінансування програми будівництва кораблів класу "корвет": "Сокиру я вже підняв над вами, думайте весь час, щоб я її не опустив".

Уже в жовтні невдоволення Януковича вилилося в комплексну перевірку Мінфіну з залученням співробітників Держфінінспекції, Рахункової палати, Держказначейства, Державної податкової служби та СБУ. Проте звільнення тоді так і не було.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.