НОВИНИ

Опозиція вимагає заборонити «Русскій марш» на День Соборності у Донецьку

Українська народна партія вимагає заборонити проведення «російського маршу» в День соборності, який відзначається в Україні 22 січня. Про це повідомляє прес-служба партії.

«Заборонити проведення так званого «російського маршу» на День Соборності», - вимагає Українська Народна Партія. «Інакше цьогорічне 22 січня ризикує перетворитися на минулорічне «львівське» 9 травня», - цитує прес-служба члена правління УНП Володимира Ступака.

«Фінансовані російськими спецслужбами організатори «Російських маршів» планують типову антиукраїнську провокацію для зриву святкування Дня Соборності та применшення значення цієї події для української історії», - зазначає він.

При цьому, підкреслює Ступак, «навіть офіційне обґрунтування проведення свого дійства 22 січня притягнуто за вуха».

«Офіційно російські шовіністи святкують у цей день «об’єднання» Малої та Великої Русі, посилаючись на те, що 8 (за старим стилем 18) січня 1654 року у Переяславі між гетьманським та царським урядами було укладено воєнно-політичний союз двох держав – України та Московії проти Речі Посполитою. Проте у жодному з 11 пунктів, що стали юридичним наслідком переговорів, не йшлося про приєднання України до Московії чи їх возз'єднання», - наголосив представник УНП.

Нагадаємо, партія «Русскій блок» заявила про наміри провести 22 січня в Донецьку марш проросійських організацій, присвячений «річниці возз'єднання Малої та Великої Русі» – 358-річчя Переяславської ради.

Як відомо, наприкінці 2011 року президент Віктор Янукович скасував День свободи 22 листопада і заснував День соборності та свободи України 22 січня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.