НОВИНИ

Прокуратура стверджує, що Тимошенко етапували в колонію без порушень

Прокуратура Києва не встановила порушень вимог чинного законодавства щодо виконання вироку суду та етапування екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко за результатами проведеної перевірки. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

«Відповідно до ст. 87 Кримінально-виконавчого кодексу України передбачено, що особи, засуджені до позбавлення волі, направляються для відбування покарання не пізніше десятиденного строку з дня набрання вироком законної сили. Крім того, етапування Тимошенко проведено за згодою слідчого Служби безпеки України, в провадженні якого перебуває інша кримінальна справа. У зв’язку з перенаповненням Київського слідчого ізолятора, управлінням Державної пенітенціарної служби України в місті Києві та Київській області наприкінці минулого року етаповано до місць відбування покарань всіх засуджених до позбавлення волі, вироки відносно яких вступили в законну силу», – йдеться в повідомленні прес-служби.

«Порушень вимог чинного законодавства України щодо виконання вироку суду та етапування Юлії Тимошенко не встановлено», – додає прокуратура.

Нагадаємо, Тимошенко вивезли із Лук'янівського СІЗО Києва у харківську колонію для відбування покарання вранці 30 грудня 2011 року.

Захисники Тимошенко назвали її переведення в колонію незаконним, оскільки постановою Шевченківського суду Києва її заарештовано повторно в справі про зловживання на посаді керівника корпорації ЄЕСУ, де, за словами адвоката Сергія Власника, було чітко зазначено, що Тимошенко мають утримувати в Лук'янівському СІЗО. 

5 січня Власенко подав заяву до Генпрокуратури з проханням притягнути до кримінальної відповідальності співробітників Пенітенціарної служби, які прийняли рішення про етапування Тимошенко в колонію. У Генпрокуратурі в свою чергу заявили, що звернення з цього приводу передали прокуратурі Києва, яка розгляне його протягом 10 днів, тобто до 20 січня.

Крім цього, перший заступник голови партії ВО "Батьківщина" Олександр Турчинов вважає, що етапування Тимошенко у колонію у переддень Нового року є помстою президента Віктора Януковича за "Лист диктаторові" на його адресу.

Водночас Державна пенітенціарна служба вважає законним переведення Тимошенко із СІЗО в колонію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.