НОВИНИ

За порушення на виборах в Росії засудили майже 100 осіб

Російська прокуратура виявила майже три тисячі порушень під час виборів до Держдуми в грудні 2011 року, до відповідальності притягнуто майже 100 осіб. Такі дані представив президенту Дмітрію Мєдвєдєву глава відомства Юрій Чайка.

"Всього до моменту доповіді за період виборів виявлено близько трьох тисяч порушень виборчого законодавства, з метою припинення та усунення яких прокурорами внесено 1,3 тисячі уявлень, 760 протестів на незаконні правові акти, оголошено 700 застережень про неприпустимість порушень закону. За постановами прокурорів 95 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності", - йдеться в повідомленні прес-служби Кремля.

Також порушено дві кримінальні справи: про підкуп виборців в Ленінградській області і про підробку відкріпних посвідчень в Московській області. Ще за чотирма справами тривають процесуальні перевірки.

Згідно з даними прокуратури, порушення в процесі формування виборчих комісій виявлено в Алтайському і Красноярському краях, Ленінградській, Новосибірській, Омській, Псковській областях, Ненецькому автономному окрузі.

У республіках Алтай, Тува, Північна Осетія - Аланія, Алтайському і Красноярському краях, Новосибірській та Омській областях зафіксовано порушення порядку формування списків виборців.

Відзначено й інші порушення, зокрема аід час проведення агітаційних заходів, розміщення агітаційної друкованої продукції.

Нагадаємо, за підсумками парламентських виборів, що пройшли 4 грудня, "Єдина Росія" отримала в Думі 238 місць, "Справедлива Росія" - 64, КПРФ - 92, ЛДПР - 56.

Вже на наступний день після виборів незадоволені ходом голосування вийшли на вулиці з вимогою перегляду підсумків виборів.

Учасники багатотисячних акцій протесту наполягають на тому, що фальсифікації під час останніх виборів носили масовий характер, завдяки чому, за їх твердженням, партії влади було приписано мільйони голосів.

Хвиля протестів прокотилася всією країною - наймасовіші акції пройшли в Москві, на Болотній площі і на проспекті Сахарова.

А 17 січня у Москві на зборах громадських активістів прийнято рішення створити Громадянський рух, який буде координувати акції протесту під гаслом "За чесні вибори" і формулювати загальні політичні вимоги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.