НОВИНИ

У Росії створюють громадський рух для боротьби за чесні вибори

У Москві 17 січня на зборах громадських активістів прийнято рішення створити Громадянський рух, який буде координувати акції протесту під гаслом "За чесні вибори" і формулювати загальні політичні вимоги.

Учасники обговорюють політичну заяву нового руху. У числі учасників нової структури - опозиційні активісти Ілля Пономарьов, Олексій Навальний, Євгенія Чирикова.

Ініціативна група зі створення Громадянського руху виникла після акції «За чесні вибори» на Болотяній площі 10 грудня. По суті вона була відкритим оргкомітетом мітингу 24 грудня, в який могли увійти всі бажаючі.

Чергова акція протесту запланована на 4 лютого.

Як повідомлялось, 16 січня у Росії громадськість сформувала склад засновників «Ліги виборців», яка стежитиме за дотриманням виборчих прав громадян РФ.

У списку засновників 16 осіб. Зокрема, письменники Дмітрій Биков і Боріс Акунін, музикант Юрій Шевчук, блогери Рустем Адаґамов та Ілья Варламов, журналісти Ольга Романова і Лєонід Парфьонов, лікар Єлизавєта Глінка, відома в блогосфері під ім'ям Доктор Ліза.

Колишній міністр фінансів Алєксєй Кудрін вважає, що російська влада і члени оргкомітету акцій за «Чесні вибори» поки не готові почати переговори.

Нагадаємо, російський історик Юрій Афанасьєв не виключає, що протистояння у Росії між владою та громадянами може вилитись у кривавий конфлікт.

Експерт переконаний, що це можливо, якщо путінська влада і далі опиратиметься й так і не буде розпущена «обрана» Держдума, якщо березень 2012 року з «виборами» президента проштовхуватиметься за колишнім сценарієм.

Читайте також: Збудження чи пробудження?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.