НОВИНИ

Міллер: якщо українська ГТС - це історичний скарб,то її місце в музеї

Майбутня роль газотранспортної системи (ГТС) України з урахуванням будівництва газопроводу "Південний потік" повністю залежить від позиції української сторони, в крайньому випадку - її місце в музеї, вважає голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер.

На запитання журналістів про те, яке місце Газпром відводить ГТС України з урахуванням будівництва морського газопроводу "Південний потік", Міллер відповів: "Це повністю залежить від тієї ролі, яку відводить газотранспортній системі сама українська сторона".

"Якщо, як можна почути в Україні, ГТС - це історичний скарб, то, мабуть, її місце в музеї", - заявив Міллер.

Нагадаємо, у понеділок газета "Комерсант-Україна", посилаючись на джерело в українському Міненерго, написала, що Росія наполягає на 50 % частці в консорціумі з управління українською ГТС, а Україна готова запропонувати не більше третини.

За словами джерела видання в адміністрації українського президента, Україна хоче мати в консорціумі 34%, Росії і європейським партнерам пропонують по 33%.

Співрозмовник "Комерсанта" також повідомив, що Газпром запропонував викупити українську ГТС за 4 мільярди доларів, проте українська сторона відмовилася вести переговори про продаж. Раніше глава Міллер говорив, що Україна оцінила свою "трубу" в 20 мільярдів доларів.

Україна веде з РФ тривалі переговори щодо зниження ціни на газ, яку Київ вважає несправедливою, а самі контракти - кабальними. Росія в обмін на перегляд ціни домагається доступу до управління українською газотранспортною системою.

Київ і Москва не відхиляють, що в результаті переговорів може бути створено консорціум з управління українською ГТС, однак формат такого консорціуму поки не визначено.

Наступний раунд газових переговорів між Україною і РФ заплановано на 17 січня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.