НОВИНИ

Казахстанська опозиція заявляє про "каруселі" під час виборів

У Казахстані опозиція заявила про випадки порушень законодавства під час голосування на дострокових парламентських виборах.

Опозиційна партія ОСДП "Азат" заявила про порушення під час проведення дострокових парламентських виборів. За словами її представників, на деяких виборчих дільницях у ряді областей, а також в Алма-Ати, представників ОСДП не допускали до роботи комісій.

ОСДП також заявляє, що її спостерігачі зафіксували випадки підкупу виборців і голосування одних і тих же людей на кількох дільницях. За словами опозиційного лідера Булата Абілова, якого зняли з передвиборчих перегонів незадовго до початку виборів, в місті Алма-Ати курсували декілька автобусів з виборцями, що заїжджали на різні дільниці.

"Ми стежили за автобусом і записували на камеру, як ці люди голосують. Це свого роду "карусель". Таким чином "Нур Отан"(провладна партія) набирала потрібні відсотки", - стверджує Булат Абілов.

Голова Алма-Атинської міської філії партії "Нур Отан" Махамбет Бейдалі ці звинувачення спростовує.

"Я можу офіційно заявити, що до даного факту ніякого відношення партія "Нур Отан" не має. Це повна дискредитація партії "Нур Отан". Питання таке: чи не провокація це? Може бути, це з боку ОСДП проплачені люди, які там сиділи і спеціально говорили, що вони нібито з "Нур Отана", щоб дискредитувати нашу партію", - заявив Бейдалі.

Представники республіканської мережі незалежних спостерігачів також повідомляють про порушення під час електоральних процедур, зокрема про утруднення роботи спостерігачів і порушення агітаційної політики на деяких виборчих дільницях в Алма-Аті.

Втім, провладний сайт "Хабар" повідомляє, що "міжнародні спостерігачі високо оцінили парламентські вибори в Казахстані". Зокрема, наводить приклад Місії спостерігачів від міжпарламентської Асамблеї Співдружності Незалежних Держав. Так, голова місії Олександр Торшинзаявив: "Активність виборців досить висока для недільного дня, для парламентських виборів. Про порушення інформації з місць не маємо від своїх спостерігачів".

Зазначимо, що Генпрокуратура країни вчора повідомила, що поступило 18 заяв і скарг щодо процесу голосування на парламентських виборах. Однак, "за розглянутими заявами інформація про порушення не підтверджується".

Президент Казахстану вже привітав партію "Нур Отан", лідером якої він є, з перемогою на виборах. За даними екзит-полів, до парламенту країни можуть пройти три партії.

До проведення дострокових виборів у нижній палаті парламенту Казахстану було представлено лише одну партію "Нур Отан".

На адресу Астани неодноразово звучала критика з боку Заходу за однопартійний парламент як такий, що не відповідає демократичним стандартам. Згідно з останніми поправками до законодавства новий парламент повинні складати щонайменше дві політичні партїй, навіть якщо одна з них не зможе подолати бар'єр в 7%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.