НОВИНИ

У Казахстані військовослужбовці відзначилися 100% явкою і швидкістю підрахунку голосів

У Казахстані в неділю розпочалися загальні вибори депутатів мажилісу (нижньої палати) парламенту і масліхатів (місцевих представницьких органів влади) усіх рівнів.

Як повідомляє прес-служба Міноборони республіки, військовослужбовці збройних сил Казахстану в неділю проголосували на виборах в мажиліс парламенту.

"Голосування в збройних силах пройшло активно і з суворим дотриманням всіх правил. Організаційно-технічний хід виборів здійснювали спеціальні групи як в центральному апараті відомства, так і у всіх видах і родах військ, у військових навчальних закладах", - наголошується повідомленні.

Згідно з інформацією прес-служби, найпершими голосували військовослужбовці строкової служби та курсанти. "Військові відзначилися 100-відсотковою явкою і швидкістю підрахунку голосів", - підкреслюється в інформації.

У столичній військовій частині 68665 воїни-десантники, прибувши на виборчу дільницю раніше, вже до 10:30 зробили свій вибір. "Подібна обстановка панувала й на інших 27 виборчих дільницях при військових частинах та установах Збройних сил", - наголошується в повідомленні.

Станом на 12:00 (час Астани) неділі явка виборців на виборах мажилісу парламенту Казахстану склала 35,3%, повідомив член ЦВК Усен Жетенов на брифінгу в Астані.

Виборчі дільниці відкрилися у всіх регіонах республіки в 07:00 за часом Астани. У чотирьох західних областях - Актюбінській, Атирауській, Західно-Казахстанській та Мангістауській, які перебувають в іншому часовому поясі, виборчі дільниці відкрилися на одну годину пізніше (але також о 07:00 за місцевим часом).

Закриються дільниці повсюдно в 20:00 за місцевим часом, після чого почнеться підрахунок голосів виборців. ЦВК повідомила, що підведе попередні результати явки виборців ввечері у неділю.

Вибори пройдуть більш ніж на 9,7 тис. виборчих дільницях, утворених на території Казахстану та за кордоном. У Казахстані з населенням понад 16,6 млн осіб електорат складає близько 9,3 млн людей.

Для моніторингу виборної парламентської кампанії Центвиборчком акредитував, за його інформацією, 819 міжнародних спостерігачів, які представляють 8 міжнародних організацій (у тому числі БДІПЛ/ОБСЄ, ПАРЄ, СНД і ШОС) і 29 іноземних держав.

Вибори 98 депутатів з 107 депутатів мажилісу відбуваються на пропорційній основі - за допомогою голосування електорату за сім партій. Ще дев'ятьох депутатів у мажиліс обере Асамблея народу Казахстану (АНК) на сесії 16 січня.

У день виборів, як й у попередній йому день, будь-яка передвиборна агітація заборонена. Забороняється також проводити опитування громадської думки в день виборів у приміщенні для голосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.