НОВИНИ

Експерт: чим менш активний зараз Путін, тим краще для нього

Після протестів у Москві Владімір Путін так і не почав реагувати на вимоги опозиції, сподіваючись, що протестні настрої стихнуть самі. Про в коментарі The Washington Post зазначив експерт Московського центру Карнегі Ніколай Петров

Видання зазначає, що багато впливових людей, близьких до Путіна, радили йому, щоб,він почав реагувати на вимоги протестувальників, які в цілому зводяться до чесних виборів та законослухняного уряду. Минулого тижня глава Російської православної церкви Патріарх Кіріл і колишній міністр фінансів Александр Кудрін особливо підкреслили це публічно. 

Однак у четвер політичний радник Путіна Дмітрій Орлов написав доповідь для прем’єр-міністра, наголошуючи, що якщо той нічого не зробить для вгамування протестів, то він зіткнеться зі швидкою «деконсолідацією влади». Орлов попередив, що попередніх російських правителів царя Миколу II та Михайла Горбачова скинули через відсутність ініціативи в умовах масових протестів.

Експерт Московського центру Карнегі Ніколай Петров вважає, що Путін та дехто з його оточення наразі сподіваються, що протести самі повільно підуть на спад. «Чим менше він зараз активний, тим краще для нього», - зазначив Петров, пояснюючи таке ставлення до подій. - «Але перед президентськими виборами всі очікують, що він буде активним».

«Йому потрібно вижити ці сім тижнів. І тоді, як він думає, його життя стане набагато легшим», - вважає Петров.

Презентуючи свій передвиборчий веб-сайт та програму Путін оголосив, що покращуватиме систему освіти, охорони здоров’я та адміністративний лад. Питання ж чесних виборів та чистої роботи уряду при цьому не згадувалось.

«Розвиток цих питань в його платформі означав би, що Путін визнає, що політична система перебуває в кризі. Я думаю, що він сприймає це як погану позицію на переговорах», - зазначив в коментарі The Washington Post аналітик Центру політичних технологій Борис Макаренко.

«На його думку, це показало б його слабким кандидатом», - додав експерт.

Макаренко зазначив, що Путін не хоче, щоб здалося, ніби він діє під тиском знизу. «Якщо він і запропонує реформи, вони стануть королівським подарунком для нації», - відмітив експерт. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.