НОВИНИ

Регіонал: формально наше законодавство забезпечує всі умови для роботи журналістів

Заступник голови парламентського Комітету з питань свободи слова Олена Бондаренко (Партія Регіонів) неоднозначно ставиться до законопроекту, який надасть змогу додатково захистити джерела інформації, що використовуються у роботі журналістів.

«У мене неоднозначне ставлення до цього документу. З одного боку, я розумію, що професія журналіста має особливий статус, особливі умови роботи та вимоги. З іншого – я розумію, що журналістська робота може допомогти у розслідуванні. Але як не переходити межу, за якою не дуже чесні правоохоронці можуть тиснути на на журналіста, викликаючи його на співбесіди чи допити як свідка?», - заявила Бондаренко.

Вона додала, що потрібно «уважно аналізувати весь текст, дивитись, як його норми відповідають іншим законодавчим актам, і потім приймати рішення».

«Сьогодні тільки перше читання, і якщо в законопроекті щось виявиться не так, до другого читання до нього будуть внесені поправки», - зазначила Бондаренко.

«Якщо дивитись на наше чинне законодавство об’єктивно, у нас зараз достатньо хороше законодавство яке формально , - я підкреслюю, формально, - забезпечує всі умови для якісної журналістської роботи.  Але у нас низька дисципліна виконання законодавства, і це позначаться на роботі журналістів», - зауважила вона.

Бондаренко також додала, що «деякі журналісти не люблять, коли їм нагадують, що існують не лише права, а й відповідальність. Вона є також у країнах, які пишаються своїм демократичним устроєм».

Детальніше читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.