НОВИНИ

"Клан Путіна" очолив список найбагатших сімей світу

Прем’єр РФ Владімір Путін за час свого перебування при владі створив імперію вартістю 130 млрд доларів. Такі дані наводять британська газета The Sunday Times і чеська Lidové noviny.

Чеська газета віддає так званому «клану Владіміра Путіна» перше місце в рейтингу найбагатших сімей світу.

За даними британського і чеського видань, статки російського прем'єр-міністра і його рідних на 56 млрд перевищують активи офіційного лідера рейтингу журналу Forbes мексиканського магната Карлоса Слім Елу - власника комунікаційної індустрії загальною вартістю в 74 млрд доларів.

 Компанії, які є власністю «клану Путіна» не належать державі, але голос Путіна є вирішальним як в адміністративних, так і у фінансових питаннях.

Видання пишуть, що російський прем'єр протягом усього свого перебування при владі успішно поєднував політичну діяльність із підприємницькою. Він зумів створити фінансову імперію, до управління якою привернув велику частину своїх родичів і друзів.

У сімейну справу входять племінники Путіна Михайло Путін і Михайло Шеломов, дружина Путіна Людмила, його брат Ігор, кожен з яких має безпосереднє відношення до великих фінансових структур (досить згадати хоча б банк «Росія»). Чеське джерело підкреслює, що всі родичі Путіна напрочуд успішні у справах і процвітають у всьому, що б не робили.

За словами чеської та британської газет, однією з причин рішення Владіміра Путіна балотуватися в президенти стало його прагнення зберегти контроль над створеною ним імперією, що дозволяє також диктувати свої умови найбільшим ЗМІ, незалежно від того, належать вони державі або ж приватним особам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.