НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

УПЦ МП не планує шукати заміну митрополиту Володимиру на наступному Синоді

Під час наступного Священного синоду УПЦ МП, запланованого на 26 січня, не планується призначення тимчасово виконувача обов’язків глави церкви до видужання митрополита Володимира. Про це в коментарі Тижню заявив прес-секретар предстоятеля УПЦ протоієрей Георгій Коваленко, спростовуючи інформацію, поширену у ЗМІ.

На запитання, чи обиратимуть на наступному Синоді тимчасово виконуючого обов’язки глави церкви, він відповів:

«Я про це чую вперше. Це не має сенсу ні з точки зору канонів, ні з точки зору статуту, тому мені не зрозуміло, звідки така розмова. Мені здається, що в ЗМІ дуже багато кмітливих людей, які до реальності мають мало відношення. Так, засідання заплановане на 26 січня, але його можуть і перенести».

За його словами, коли захворів митрополит, почали активно поширюватися чутки, які пізніше було спростовано.

«Навпаки, мені здається, що хвороба предстоятеля об’єднує церкву. В усіх храмах моляться за Блаженійшого. Він одужує, сам службу звершує, тому мені не зрозуміло джерело цієї інформації і мету її поширення. Крім цього, минулий Синод засвідчив, що всі інституції в церкві працюють під час хвороби предстоятеля», – зазначив він.

За його словами, згідно зі статутом церкви, тимчасово виконуючого обов’язки обирають у двох випадках: або після смерті глави церкви до обрання наступника, або у випадку зречення престолу  чинним главою церкви.

У свою чергу керівник Релігійно-інформаційної служби в Україні Тарас Антошевський у коментарі Тижню сказав: «Інформація, котра виходить з невідомих кіл щодо УПЦ МП в мас-медіа нагадує боротьбу за керівництво партією чи країною, а не церквою. На жаль, давно відомо, що його (митрополита Володимира – Ред.) хочуть відправити на пенсію. Зазвичай, церква прагне більше молитися за здоров’я свого настоятеля, а тут попри це відбуваються певні закулісні ігри. Такі розмови розпочалися ще 2004 року на хвилі переконання, що Янукович переможе на виборах і стане президентом, а з ним і буде новий предстоятель. І щоразу, коли стан здоров’я митрополита Володимира погіршується, їх знову піднімають. Однак, не відомо, де раніше розпочнеться боротьба за посаду очільника церкви, оскільки за неофіційною інформацією патріарх Кіріл нещодавно переніс четвертий інфаркт».

На думку експерта, навряд чи митрополит Володимир хоче, щоб церквою керував хтось із українофобських представників УПЦ МП.

«Ситуація у цій церкві є нелегкою, однак, не думаю, що він, працюючи стільки років, щоб ця церква стала дійсно універсальною, вона об’єднала своїх прихильників різних політичних поглядів і національних орієнтацій, зараз хотів би, щоб прийшов до влади той, все це б розколов», – додав він.

Нагадаємо, у листопаді митрополита Володимира госпіталізували. Пізніше його прооперували. Прес-служба УПЦ повідомляє, що стан здоров’я митрополита покращується.

Управління Київською єпархією УПЦ на період хвороби митрополита Володимира доручили комісії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.