НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Політолог: Міжнародна «Батьківщина» може допомогти Тимошенко виграти у Євросуді

Міжнародна організація «Батьківщина», яку Олександр Тимошенко хоче створити в Чехії, привертатиме увагу європейської спільноти до ситуації навколо Юлії Тимошенко, а також сприятиме розгляду її скарги в Європейському суді з прав людини. Про це в коментарі Тижню заявив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«На мій погляд, є дві цілі створення цієї організації: перша – особистісна, тобто треба якось обґрунтувати рішення про переїзд Олександра Тимошенко за кордон, аби пояснити, що він не просто сховався. Звісно, у цій ситуації є чимало незрозумілого. Зокрема, публічно не було інформації про прямі загрози для нього, чи про карні справи або виклики до прокуратури. Я думаю, що в самого пана Олександра були певні побоювання, оскільки він вже пройшов через в’язницю, плюс – відновлення справ по ЄЕСУ. Крім цього, як на мене, міжнародна організація «Батьківщина» буде впливати на громадську думку напередодні і під час розгляду справи Тимошенко в Європейському суді з прав людини. Тобто вона може виступати організаційною основою для різних акцій на підтримку Юлії Тимошенко в Європі, у тому числі і під час розгляду цієї справи в Страсбурзі», – стверджує політолог.

Фесенко також додав, що чоловік Тимошенко обрав таке обґрунтування свого рішення про політичний притулок в Чехії:

«Мовляв, буде захищати інтереси самої Тимошенко та представляти «Батьківщину» за кордоном».

«А от в контексті розгляду справи Тимошенко в Страсбурзі такий вчинок пана Олександра створює уяву, що мовляв, бачите, під тиском не тільки сама Юлія Володимирівна, але і її родина – чоловік навіть змушений бігти за кордон, шукати політичного притулку. Це може впливати на позитивний розгляд цієї справи в Євросуді. Хоча, на мій погляд, шансів на користь Тимошенко більше, ніж проти неї», - пояснив експерт. 

Однак, Фесенко зазначає, що не варто надавати великого значення бажанню чоловіка Тимошенко заснувати в Чехії «Батьківщину», оскільки у цій же країні рік тому колишній міністр економіки Богдан Данилишин, якому також там надали притулок, створив громадську організацію. Втім, значних здобутків вона не досягла.

Водночас політолог скептично ставиться до перспектив політичної кар’єри чоловіка Тимошенко.

«З цього приводу я - скептик... На мій погляд, найбільш ефективний інструмент діяльності команди Тимошенко за кордоном – це Григорій Немиря з його зв’язками, вміння домовлятися, впливати на необхідних людей і європейську думку. На відміну від доньки Тимошенко Євгенії, яка хоч також не політик, але вона колись була комунікатором чи посередником для тих, хто хоче зв’язатися з Тимошенко, її чоловік був осторонь. Я думаю, що в родині Тимошенко ухвалили таке рішення, що дочка виконуватиме функції зв’язку і координуватиме діяльність команди адвокатів, здійснюватиме зв’язок із політичним оточенням, а інший член родини – чоловік займатиметься бізнесом і вирішувати інші справи за кордоном, щоб уникнути певних небезпек», – підсумував Фесенко.

Нагадаємо, чоловік екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Олександр 6 січня отримав політичний притулок у Чехії. Пізніше він повідомив про подачу документів на реєстрацію міжнародної громадської організації «Батьківщина». 

Як повідомило Тижню джерело у парламентській фракції «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина», міжнародну громадську організацію «Батьківщина» створюють для інформування Заходу і координації дій співвітчизників за кордоном. Також «Батьківщина» за кордоном, за інформацією джерела, має об’єднувати українців та тиснути на вітчизняні посольства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.