НОВИНИ

Екс-посол Чехії: за політичний притулок Тимошенку мститимуть так само, як за Данилишина

Надання Чехією політичного притулку Олександрові Тимошенку, чоловікові екс-прем’єра України, позначиться на чесько-українських відносинах. Таку думку висловив екс-посол Чехії в Україні Павел Маша.

«Позначиться неодмінно. Насамперед на відносинах економічних», - упевнений Маша.

«За тої урядницько-бюрократичної сваволі, яка панує в Україні, чеським підприємцям, які  зацікавлені в тих чи інших державних замовленнях, обов’язково встромлятимуть палиці в колеса. Мститимуться, як мстилися за політичний притулок Богдану Данилишину», - вважає екс-посол.

При цьому він називає нісенітницею заяви з Києва про те, що Олександр Тимошенко хоче сховати в Чехії капітали своєї дружини.

«Щоб «сховати капітал», зовсім не треба тікати з країни перебування. Така заява позбавлена логіки. А крім того, за деякою  інформацією, думка залишитися в Чехії з’явилася в Олександра Тимошенка ще перед засудженням його дружини», - зазначив Маша.

Коментуючи підстави надання політичного притулку Тимошенку, Маша зазначив, що, за його спостереженнями, в міністерстві внутрішніх справ існує два угруповання: так звані «прагматики» і так звані «ідеалісти».

«Перші, коли йдеться про такі делікатні справи, як політичний притулок, виходять з економічних інтересів, а другі – більше дбають про імідж Чехії як традиційної захисниці прав людини. У випадку з Олександром Тимошенком перемогли «ідеалісти», до яких, між іншим, належить і міністр Ян Кубіца», - розповів Маша.

Нагадаємо, чоловік колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Олександр 6 січня отримав політичний притулок у Чехії.