НОВИНИ

The Economist назвав п'ять ознак ідеального американського президента

У чинного президента США Барака Обами на наступних президентських виборах немає опонентів у його партії, а будь-які альтернативні варіанти відпали з легкої руки республіканців. Про це пише редактор по США The Economist Крістофер Локвуд у друкованому виданні «Світ у 2012».

«Якби ж був вибір! Однак система налаштована так, щоб не допустити кандидатів від якоїсь третьої сторони. В Обами у своїй партії опонентів немає, а будь-які альтернативні варіанти вже відпали з легкої руки самих же республіканців. Навряд чи 2012 року список претендентів на виборах буде іншим, ніж нинішній квартет з Обами, Ромні, Перрі та Кейна», – пише автор.

Водночас він припускає, яким має бути ідеальний американський президент.

«По-перше, у нього має бути великий досвід державного управління, однак, бажано, не у Вашингтоні, репутація якого вже зіпсована в очах і лівого, і правого електорату. Опитування засвідчують, що популярність Конгресу ледве можна виміряти двозначними числами і вона значно нижча, ніж у президента. Необхідною передумовою для здобуття найвищої посади в країні є досвід управління державою або великим містом, коли простір для маневрів обмежується протистоянням у розділеному уряді, роботи під тиском і ухвалення рішень на ходу», – зазначає він.

Крім цього, ідеальний глава США повинен «у короткостроковій перспективі будь-що уникати посилення фінансового контролю; економіка просто заслабка для цього».

«Але кандидат має також розуміти, що треба вирішувати проблему бюджетного дефіциту в середньостроковій перспективі. Для опонентів Обами від республіканців зростання поки що не пріоритет, а сам нинішній очільник не надто зосереджений на зменшенні дефіциту в середньостроковому періоді», – аналізує Локвуд.

По-третє, на думку автора, Америка хоче і потребує президента, який активно захищатиме бізнес, виступатиме за зменшення адміністративного втручання й водночас ліберально ставитиметься до соціальних питань на кшталт одностатевих шлюбів, контролю за володінням і носінням зброї та міграційної реформи.

«В очах надто багатьох американців Обама має образ псевдосоціаліста, налаштованого проти бізнесу, а Перрі через свої випади проти науки і захоплення стратою засуджених буде неприйнятним кандидатом від іншої сторони. Цьому критерію цілком відповідає Ромні: якщо він балотуватиметься, у 2012-му йому доведеться утримувати золоту серединуи», – стверджує автор.

Він також виокремлєє ще дві риси, котрими має бути наділений ідеальний президент Америки.

«Ідеальний глава держави має розуміти зовнішню політику і, що є життєво важливим, робити все для забезпечення вільної торгівлі. На жаль, потенційним президентам цього часто бракує. Це могло б стати неабиякою перевагою для Обами, однак у цьому він не одноразово розчаровував. Насамкінець, наш уявний президент має надихати не лише своїх прихильників, а й тих, хто по інший бік барикад. Оскільки духу міжпартійної співпраці в Конгресі вже майже немає, президент мусить звертатися безпосередньо до виборців, які голосують за його опонентів. Лише вони можуть змусити своїх представників у владі до співпраці», – підсумовує Локвуд.

Детальніше читайте у статті «Розшукується міфічний американський президент» у друкованому спецпроекті «Світ у 2012»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.