НОВИНИ

Україна впроваджує контроль за безпекою харчів за стандартами Євросоюзу

Кабінетом Міністрів України прийнято рішення щодо утворення моделі продовольчого контролю за зразками Євросоюзу. Про це заявив голова Держветфітослужби України Іван Бісюк.

Таке рішення зумовлене зростанням кількості випадків отруєння та виявлення неякісної продукції харчування в Україні, що викликалоо необхідність посилення системного контролю за продуктами харчування від виробництва до реалізації.

«За прикладом держав Євросоюзу Держветфітослужба України в повному обсязі зможе контролювати якість та безпечність продуктів харчування: від внесення органічних та мінеральних добрив у ґрунт, кормів тварин, моніторингу залишків пестицидів і ветеринарних препаратів у продукції тваринного походження і до переробки рослинницької та тваринницької сировини, належного постачання до споживача, контролюючи логістичні ланцюжки та реалізацію по всій території держави», - пояснив Бісюк.

За його словами, реформа харчової галузі передбачає створення єдиного компетентного органу на основі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби.

«Проте, це не означає, що відтепер лише ветеринарні лікарі мають контролювати продукти рослинного походження, або спеціальне дієтичне та дитяче харчування. Саме з цією метою до штату державної служби Компетентного органу будуть переведені фахівці з інших структур», - зауважив голова Держветфітослужби.

Він переконаний, що створення єдиного державного органу з контролю за якістю харчової продукції сприятиме підвищенню рівня контролю за її безпечністю.

«Компетентний орган формується на основі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, до лав якої долучаться фахівці гігієни харчування, фітосанітарного напрямку, карантину та захисту рослин. Доти, поки новоутворений компетентний орган не буде здатен в повному обсязі перейняти всі функції, їх будуть виконувати спеціалісти санітарно-епідеміологічної служби, які і до сьогодні професійно та відповідально  виконували таку діяльність», - розповів Бісюк.

Новоутворений компетентний орган збереже набутий досвід та стане прозорішим, як цього вимагає час та міжнародна спільнота.

Як повідомлялось, 8 січня глава Росспоживнагляду Гєннадій Оніщєнко заявив, що з травня 2012 року Москва серйозно посилить нагляд на кордоні з Україною. Це пов'язано з тим, що в Україні повноваження з контролю за продовольством і харчуванням людей передані ветеринарній службі.

Глава Росспоживнагляду повідомив, що відомство планує вести моніторинг всієї української аграрної продукції, і, перш за все, молочної. При найменшому погіршенні якості будуть прийняті найжорсткіші заходи.

«Де факто, в цьому міститься визнання громадянина Україна твариною», - вважає Оніщєнко.
Експерти вважають заяву Оніщєнка провокацією, оскільки глава Росспоживнагляду боїться свого звільнення через початок подібної реформи, яка передбачає створення в Росії єдиного державного органу контролю якості продукції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.