НОВИНИ

Експерт: заява Оніщєнка про обмеження Росією імпорту продуктів з України - провокація

Заява керівника Росспоживнагляду Гєннадія Оніщєнка про небезпеку, яку несе в собі реформування Держветфітослужби України, має провокативний характер. Про це заявив керівник ІА «AgroNews», аналітик аграрних ринків Руслан Швець.

На його переконання, погрози Україні щодо посилення контролю на кордонах та обмеження ввозу вітчизняної сільськогосподарської продукції до Росії не мають належних аргументів.

«Сам Оніщєнко боїться свого звільнення через те, що подібна реформа, яка передбачає створення єдиного державного органу контролю якості продукції, незабаром стартує і в Росії», - пояснив Швець.

Коментуючи розширення повноважень Держветфітослужби України, її голова Іван Бісюк зазначив, що реформування відомства відбувається за прикладом держав Євросоюзу.

«Держветфітослужба України в повному обсязі зможе контролювати якість та безпечність продуктів харчування: від внесення органічних та мінеральних добрив у ґрунт, кормів тварин, моніторингу залишків пестицидів і ветеринарних препаратів у продукції тваринного походження і до переробки рослинницької та тваринницької сировини, належного постачання до споживача, контролюючи логістичні ланцюжки та реалізацію по всій території держави», - пояснив Бісюк.

Як повідомлялось, раніше глава Росспоживнагляду Гєннадій Оніщєнко заявив, що з травня 2012 року Москва серйозно посилить нагляд на кордоні з Україною. Це пов'язано з тим, що в Україні повноваження з контролю за продовольством і харчуванням людей передані ветеринарній службі.

Глава Росспоживнагляду повідомив, що відомство планує вести моніторинг всієї української аграрної продукції, і, перш за все, молочної. При найменшому погіршенні якості будуть прийняті найжорсткіші заходи.

«Де факто, в цьому міститься визнання громадянина Україна твариною», - вважає Оніщєнко.

Як повідомлялось, 26 грудня 2011 року, уряд України прийняв 2 законопроекти та 11 постанов Кабміну, які комплексно вирішують питання контролю якості харчових і нехарчових продуктів, встановлюють критерії ризику і порядок перевірки підприємств.

Нагадаємо, у липні припинив дію закон про стандартизацію якості продуктів.

Після цього Росія заборонила деяким українським підприємствам ввозити м’ясо і молоко на територію Митного союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.