НОВИНИ

Світові ціни на сільгосппродукцію у 2012-му році впадуть

Ціни на сільськогосподарську продукцію 2012 року впадуть, але за історичними стандартами все одно залишатимуться високими. Про це йдеться у йдеться у матеріалі «Це просто прогнози Economist» друкованого спецпроекту «Світ у 2012».

Частково завдяки різкому підвищенню цін за останні два роки у 2012-му оптимістично настроєні фермери значно збільшать виробництво продукції, і на кількох ринках знову з’явиться надлишок урожаю.

Розроблений аналітичним центром The Economist Intelligence Unit індекс цін на корми, продовольство й напої знизиться на 11%. Це означає, що погодні умови теж будуть сприятливими, чого не спостерігали вже кілька останніх років.

Рекордний урожай пшениці в Індії 2011 року дасть змогу значно поповнити запаси 2012-го; ціни впадуть на 19%. Індонезія зміцнить свій новий статус найбільшого в Азії імпортера пшениці – приклад того, як змінюється традиційне харчування населення під впливом західної культури (і популярності фастфуду), внаслідок чого пшениця витісняє рис на ринках багатьох країн, що розвиваються. Ціни на кукурудзу в 2012-му знизяться лише на 5% – скромна поправка після 50-відсоткового скачка 2011 року, зумовленого попитом на корми й етанолове пальне.

Детальніше читайте у друкованому спецпроекті «Світ у 2012» 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.