НОВИНИ

Наступного року в Азії зведуть 72 хмарочоси

Протягом 2012 року в Азії буде добудовано близько 72 хмарочосів, із них 27 – лише в Китаї. Про це свідчасть підрахунки Ради з висотних будівель та міського, пише фінансовий редактор The Economist Ендрю Палмер для друкованого спецпроекту «Світ у 2012».

“Якщо багатим державам не завадило б трохи оживити ринки нерухомості, то в країнах, що розвиваються, у 2012 році справи в цьому секторі загалом просуватимуться набагато жвавіше. Нові будівельні майданчики і далі змінюють азійські обрії”, - вважає Палмер.

На його думку, і навіть за таких умов попит на офісну площу набагато випереджатиме пропозицію, що, своєю чергою, призведе до швидкого подорожчання оренди.

“Що стосується споживачів, то влада продовжуватиме політику стримування зростання цін на житло. За останні роки керівництво Китаю, Гонконгу і Сінгапуру з цією метою всілякими способами коригувало правила гри (обмежуючи термін найранішого продажу нерухомості й підвищуючи суму першого внеску). Тиск попиту в Піднебесній дещо послабить величезна за масштабами програма доступного житла (приблизно 36 млн нових квартир за п’ять років)”, - заявляє Палмер.

Утім, вважає експерт, швидкість зростання цін у деяких країнах, що розвиваються, західним спостерігачам все ще здаватиметься космічною.

Детальніше читайте у друкованому спецпроекті «Світ у 2012»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.