НОВИНИ

“Регіонал” пропонує карати арештом за політичні “кричалки” та плакати на стадіоні

Депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко зареєстрував у Верховній Раді законопроект №9662 про забезпечення громадського порядку до, під час та після проведення футбольних матчів. Текст законопроекту розміщений на офіційному сайті парламенту.

Так, статтю 173 кодексу про адміністративні правопорушення пропонується доповнити частиною 4, якою передбачається покарання за "скандування ксенофобського, расистського, антисемітського, дискримінаційного характеру або демонстрацію плакатів, банерів, прапорів, штандартів, у тому числі політичного характеру та інших носіїв, що зачіпають честь і гідність офіційних осіб".

За це законопроектом пропонується ввести покарання у вигляді стягнення штрафу від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів або арешту на строк до 15 діб.

Така ж відповідальність передбачається за ініціювання та участь у бійках, переміщення між секторами стадіону, яке "загрожує громадському порядку".

Разом з тим, внесення або використання на території спортивної споруди піротехнічних засобів (петард, запалених стрічок, фаєрів, димових пристроїв, бенгальських вогнів), згідно з законопроектом, тягне за собою штраф у розмірі від 10 до 20 мінімумів.

За кидання у сектори спортивної споруди та в ігрову зону піротехнічних виробів у разі прийняття закону можуть і арештувати – на 15 діб.

Тим часом у закон "Про особливості забезпечення громадського порядку у зв’язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів" пропонується внести пункт, яким передбачається створення в спортивній споруді "приміщення для розміщення працівників підрозділів швидкого реагування, а також окреме приміщення для тимчасового тримання правопорушників на час проведення змагань".

Разом з тим, на території споруди має бути відведене місце для вживання алкоголю. Пити алкогольні напої за межами цього місця законопроектом забороняється.

Водночас передбачається, що прохід на матч заборонено людям, що внесені до футбольної бази даних МВС або стосовно яких прийнято рішення про заборону відвідувати спортивну споруду під час футбольних матчів.

Як відомо, Тиждень, цитуючи працівника Головного слідчого управління МВС на умовах анонімності, повідомив, що МВС отримало вказівку з адміністрації президента "стулити рота" футбольним фанатам.

За його словами, в ході справи про побиття Андрія Саламатова (який зірвав прапор із зображенням Романа Шухевича під час матчу між київським "Динамо" та львівськими "Карпатами") правоохоронцям було наказано вийти на людину, яка запустила в маси речівку "Спасибо жителям Донбасса...".

"Нам зателефонували з адміністрації президента після того, як відповідний ролик почав гуляти в інтернеті. Доволі різко дали зрозуміти, що "або ми цих говнюків прижучимо", або, мовляв, багатьом доведеться шукати нову роботу", - розповів працівник МВС.

"Власне, ми фанатами займаємося давно, у кожному великому місті створені відповідні бази. Але тепер нам дали чітку команду: вони мають стулити рота", - стверджує співрозмовник видання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.