НОВИНИ

Лише 14% бізнесменів очікують покращення умов для бізнесу у 2012-му

Спільний проект The Economist і Financial Times, «Світовий бізнес-барометр» («Global Business Barometer»), який проводить щоквартальне опитування понад 1,5 тис. керівників вищої ланки, свідчить, що 2012 рік вони зустрінуть із «ведмежими» настроями. Про це пише науковець Александра Фаттал для друкованого спецпроекту «Світ у 2012».

Лише 14% опитаних у жовтні (проти 23% у серпні й 40% – у травні) очікують покращення умов для бізнесу впродовж наступного півріччя. Загалом упевненість у перспективах світової економіки, котру обраховують як середнє арифметичне позитивно й негативно настроєних менеджерів, упала від оптимістичних плюс 19 відсоткових пунктів у травні до мінус 41 на початок жовтня. Це гірше, ніж напередодні фінансової кризи у вересні 2008-го, коли відповідне дослідження показало зниження впевненості до мінус 37 пунктів.

Особливо пригнічені менеджери у Латинській Америці: 60% опитаних вважають, що в наступні шість місяців ситуація лише погіршиться.

Найбільш оптимістичні настрої панують на Близькому Сході та в Африці: кожен п’ятий сподівається на позитивні зміни в майбутньому – для порівняння, в Західній Європі так мислить лише один із 10 опитаних.

Найбільше менеджерів непокоять економічні й ринкові ризики (три чверті респондентів). Вони почали менше перейматися інфляцією, але тепер дужче бояться нестабільності валюти – нині це тривожить 24% підприємців. Чверть бізнесменів стурбовані дефіцитом талановитих і кваліфікованих працівників; в Азії цим стурбовані понад дві третини менеджерів.

Детальніше читайте у друкованому спецпроекті «Світ у 2012»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.