НОВИНИ

Гриценко: Підписання угоди з ЄС відбудеться не раніше парламентських виборів

Перед новим роком президент Віктор Янукович позбавив українців найбільшого подарунка - підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Про це у прямому ефірі радіо «Ера» сказав Анатолій Гриценко, лідер партії «Громадянська позиція», голова парламентського Комітету з питань нацбезпеки та оборони.

«У січні, лютому, березні не було жодних сумнівів ні у Києві, ні в Брюсселі, що угода буде підписана, - нагадує Гриценко. - Але Янукович наробив стільки дурниць, включаючи арешт Тимошенко і Луценка, придушення акцій протесту, тиск на журналістів, що це довело до точки кипіння наших партнерів з Європи. Вони не те, що підписувати – не хочуть навіть парафувати, тобто погодити текст».

Гриценко наголосив, що в Януковича була унікальна можливість увійти в історію. Натомість, він в неї вляпався, а разом з президентом і вся країна.

Прогнозуючи подальші події, Гриценко сказав, що швидкого підписання угоди не буде. «Воно відбудеться - якщо відбудеться - лише після завершення парламентських виборів в Україні. Тобто рік втрачено», - підкреслив Гриценко.

Він також зауважив, що в той же час у Франції, Німеччині та інших європейських державах проходитимуть вибори.

«Не важко передбачити, що практично всі уряди в Європі будуть відсторонені від влади, тому що Єврозона зараз у глибокій кризі. Доведеться з новими людьми налагоджувати відносини. І у списку пріоритетів європейських країн будуть домінувати внутрішні питання. Українське питання буде на 10-му, або навіть на 110-му місці», - заявив Гриценко.

Нагадаємо, 19 грудня на саміті Україна - ЄС було оголошено про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію України і ЄС.

Міністерство закордонних справ України допускало парафування угоди про асоціацію України з ЄС у січні 2012 року. Разом з тим Брюссель озвучив попередню дату парафування угоди про асоціацію між Україною та ЄС - 15 лютого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.