НОВИНИ

Експерт: 2012-ий буде "врожайним" щодо справ про корпоративні махінації

2012 рік буде надзвичайно врожайним роком для детективів у справах корпоративних махінацій. Про це пише Метью Валенсія у статті «Рік мисливців за головами» для друкованого спецпроекту «Світ у 2012».

Автор зазначає, що виплати в таких випадках річ не нова: починаючи від 1987-го, відповідно до Закону США «Про хибні правопретензії» (який стосується фірм, що виконують урядові підряди), інформаторам було виплачено близько $3 млн.

«Але тепер слід очікувати, що винагороди підскочать до десятків, а то й сотень мільйонів», - пише автор.

Так, за його словами, фінансові послуги стануть благодатним ґрунтом, бо завжди будуть фірми, яким у скрутних умовах закортить вести подвійну бухгалтерію.

«Деякі керівники компаній протестують: мовляв, нові правила породять лавину дріб’язкових скарг від охочих поживитися. Та поки що, як свідчать дані, якість інформації лише підвищується, а не падає», - йдеться у статті.

Як зазначає автор, у глибині душі корпоративні боси знають: назад дороги немає. 2012 року різко зросте вартість повного перегляду процедури внутрішньої відповідності (комплаєнс-контроль), адже для багатьох стане очевидною недосконалість наявних систем.

Так, великі компанії почнуть запроваджувати те, що Ґреґорі Кітінґ із юридичної фірми «Літтлер Мендельсон» (галузь трудове право) називає «міні-закон Додда Френка»: додаткові премії для співробітників, які висловлюють свої підозри чи претензії безпосередньо компанії, перед тим, як звернутися до відповідних органів.

Детальніше читайте у друкованому спецпроекті «Світ у 2012».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.