НОВИНИ

Експерт: Авторитарні сусіди Росії матимуть проблеми з владою у 2012-му році

Авторитарні сусіди Російської Федерації у 2012 році можуть стикнутися із проблемою подолання невдоволення громадян. Про це йдеться у статті Майкла Бініона «Неспокійні часи» для "Українського тижня".

За словами автора, будь-який щонайменший інцидент може спричинити сутички на етнічному й політичному ґрунті, особливо у нестабільних Киргизстані й Узбекистані.

«Урядам середньоазійських країн вдаватиметься придушити невдоволення молодшого покоління настільки, наскільки економіка буде на підйомі», - пише Бініон.

У той же час у Білорусі Аляксандр Лукашенка може якось пережити кампанію, розв’язану проти нього Заходом, поки матиме підтримку Кремля.

«Але він негайно вдасться до репресій, тільки-но протестний рух вихлюпнеться на вулиці Мінська», - зазначає автор.

Що ж до України, яка постійно змінює вектори зовнішньої політики залежно від фракцій та регіональних інтересів, то їй буде важко триматися на рівновіддаленій дистанції і від Росії, і від Західної Європи, особливо якщо знову загостряться внутрішньополітичні протистояння, пише автор.

Стосовно Росії, автор вважає, що нинішній протестний рух навряд чи завадить Путіну повернутися у президентське крісло навесні 2012 року. «Російської весни» за арабським сценарієм не вийде, але перед РФ стоїть величезна проблема: подолання корупції та масового соціального незадоволення», - зазначає він.

Автор вважає, що Путін піде на деякі тактичні поступки, звільнить кількох корумпованих міністрів і спробує зробити з Мєдвєдєва цапа-відбувайла, щоби потім усунути лідерів опозиції по одному й запровадити цензуру в інтернеті.

Оскільки, як пише Бініон, «ізолювати інтернет-генерацію молодих росіян не вдасться», а офіційна Москва не знає, якпротидіяти інтернет-лідерам протестного руху, таким як блогер Алєксєй Навальний.

Детальніше читайте у журналі «Український тиждень» №1 2012 р.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.