НОВИНИ

Валерій Чалий: до виборів-2015 на кардинальні рухи у бік Європи не варто сподіватися

2012 рік не буде ознаменований проривом у євроінтеграції України. Якщо влада і йтиме у напрямі до Європейського Союзу, то «з повернутою в бік Євразії головою». Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий.

За його словами, 2012 рік «має дати відповідь, чи Україна рухається до авторитарної моделі, чи вона все ж таки повернеться до моделі плюралістичної демократії».

«Щоби країна не втратила шанс, українському керівництву слід зробити дуже великий крок уперед - від орієнтації переважно на дрібні (не за кількістю нулів) власні чи корпоративні цілі до осмислення національного інтересу. Наразі не бачу такого бажання», - зазначив Чалий.

За його словами, прогноз про певну перспективу «можливий у 2015 році, коли сформується нова ситуація в Україні, країнах ЄС та Росії».

Чалий вважає, що «до президентських виборів в Україні, а парламентські будуть проміжним етапом, на якісь кардинальні рухи в європейському напрямі не варто сподіватися».

У той же час, вважає він, парламентські вибори, у свою чергу, «дадуть відповідь, яка політична конфігурація в країні, чи вдасться відновити парламентський та громадський контроль за діями президента і структур виконавчої влади та реально протидіяти спробам розвернути Україну з обраного народом і закріпленого законодавством євроінтеграційного шляху».

Чалий не виключає, що 2012 року українці, можливо, побачать певне просування України в напрямі Євросоюзу, «але з повернутою в бік Євразії головою».

«Припускаю, що чинна влада дедалі більше дослухатиметься до побажань російської сторони. Відомо, що старий-новий президент Росії Владімір Путін заявив про бажання створювати новий Євразійський проект, де місце України дуже важливе і без неї цей проект взагалі не виглядає успішним», - зазначив він.

«Тому не виключаю, що можуть бути зроблені спроби змінити статус нашої країни у деяких євразійських структурах. Не виключаю також, що навіть окремі структури СНД, членом якої Україна не є, можуть з’явитися в Києві 2012 року», - заявив Чалий.

«Це, звісно, буде досить дивно, але такі розмови вже сьогодні ведуться», - додав експерт.

Повне інтерв’ю із заступником генерального директора Центру Разумкова Валерієм Чалим читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.