НОВИНИ

Бжезінський: від зближення України із Заходом виграє і Росія, і ЄС

Єдиний розумний сценарій для розвитку Росії є зближення із Заходом, і домогти РФ в цьому може Україна. Таку думку у інтерв’ю Newsweek Polska висловив колишній голова Ради національної безпеки США Збігнєв Бжезінський.

На його думку, « у довгостроковій перспективі єдиний розумний сценарій для Росії - це рух у бік Заходу».

Він пояснює, що зараз Росія вступає в третю фазу посткомуністичного розвитку.

«Перша фаза - це стабілізація, друга - при Путіні - відновлення сильної влади, але це шлях в нікуди. А третя - це зародження громадянського суспільства, яке починає незалежно мислити і вимагати правової держави та вільного вибору», - пояснює Бжезінський.

На його думку, цьому активно сприяють поїздки росіян, особливо молоді за кордон. Крім того, «в якийсь момент Росія може прийти до висновку, що активна участь в західних структурах дасть їй велику територіальну безпеку, особливо на Далекому Сході, що знелюднюється. Це може переважити чашу сумнівів».

«Зближення Росії із Заходом буде просуватися тим швидше, чим ширше ми зуміємо відкрити двері для зближення з ним України», - упевнений Бжезінський.

«Ця країна (Україна – Ред.), дійсно, змучена корупцією та бідністю, а демократія там згортається. Але я радий, що Варшава і Європа не здаються. Я вважаю, що якщо Україна наблизиться до Заходу, на цьому виграє не тільки вона сама, але і Європа, і Росія», - вважає він.

Нагадаємо, 19 грудня на саміті Україна – ЄС було оголошено про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію України і ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.