НОВИНИ

Знижка на російський газ ускладнить отримання Україною кредитів МВФ

В разі, якщо в «газових» переговорах із Росією Україна отримає знижку на газ, наша країна може позбутися членства в європейському Енергетичному Співтоваристві. В цьому випадку у нашій країні реалізовуватиметься "російський сценарій". Про це ідеться в експертному прогнозі, який опублікував інформаційно-аналітичний ресурс "Українська енергетика UA-Energy.org".

На думку експертів UA-Energy.org, погодження України на "російський сценарій" означатиме відмову від конкуренції на користь монополізації та вертикальної інтеграції газотранспортної системи, для подальшого «вбудовування» її в євроазійські енергетичні проекти. Як наслідок, відбудеться замороження виділень коштів міжнародними фінансовими інституціями, як то на модернізацію ГТС чи транш МВФ.

Фахівці прогнозують, що поведінка європейських банків та ЄС за такого розвитку подій буде сигналом для західних компаній – погіршення стосунків з першими вплине на ефективність співпраці та довіру з боку других. «Російський» сценарій посилить залежність України від політичних подій у Росії в 2012 році. Якщо вибори президента РФ відбуваються прогнозовано для нинішньої російської влади, розширення впливу «Газпрому» в Україні також відбудеться згідно з її планами.

У випадку політичних і соціальних заворушень, «хаос» і нервозність, в якому перебуватиме певний час сусідня країна, перекинеться на управління енергетикою в Україні, зокрема в рамках роботи створених СП», прогнозують дослідники. І додають, що в разі ж приходу до влади в Росії опозиції, український уряд може знову підняти питання про зміну угоди – однак навряд чи нова російська влада піде йому назустріч, адже це буде друга за рік спроба перегляду угоди.

Як повідомлялося раніше, Кабмін затвердив проект держбюджету-2012 з газом по $416

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.