НОВИНИ

The Wall Street Journal: Путін не засвоїв уроки розпаду Радянського Союзу

За часи свого правління Владіміру Путіну так і не вдалося створити демократичні цінності, які б замінили старі комуністичні. Про це йдеться в статті The Wall Street Journal.

«Хоча Путін і відновив радянський гімн, прославляв російську державу та ігнорував зусилля увічнити пам'ять жертвам комунізму, він не зміг засвоїти урок падіння Радянського Союзу: для стабільного режиму потрібні номінальні цінності. Радянський Союз мав ідеологію, яку він нав’язував силою. Поки він визначав ментальні категорії мільйонів людей, режим був в безпеці. Коли режим було дискредитовано,  почали з’являтися ознаки занепаду і тоталітарний режим впав», - пише видання.

«Слабкість сьогоднішньої Росії полягає в тому, що комуністичні цінності так і не було замінено по-справжньому демократичними нормами. Без цих норм бажання Путіна правити вічно є нереальним. Навіть ефект відносного процвітання починає стиратися для населення, яке змушують жити в процвітаючому беззаконні. Це причина того, що хвиля протестів в Росії триватиме, і що, через 20 років після розпаду Радянського Союзу, у росіян є ще один шанс отримати демократію, до якої вони прагнули, але якої не добилися після падіння комунізму», - йдеться в статті. 

Нагадаємо, парламентські вибори 4 грудня та звіти міжнародних спостерігачів про численні порушення з боку провланої "Єдиної Росії" спровокували в Росії протестні настрої. Так, 10 грудня у Москві відбувся мітинг на Болотній площі проти фальсифікації результатів парламентських виборів. На мітинг зібралось за різними підрахунками від 30-ти до 50 тис осіб. Мітинг завершився прийняттям резолюції, в якій вимагається «негайне звільнення всіх політв'язнів, скасування підсумків фальсифікованих виборів, відставка голови центральної виборчої комісії Чурова  і розслідування його діяльності, розслідування всіх фактів порушень і фальсифікацій, покарання винних, реєстрації опозиційних партій, прийняття демократичного. Подібні акції відбулися майже у всіх регіонах Росії.

Наступну акцію було проведено 24 грудня, коли в Москві на проспекті Сахарова зібралось близько 130 тисяч учасників. До резолюції, яку прийняли на Болотній площі, додали ще два нових пункти. Один із них стосується створення об'єднання виборців для розслідування порушень на виборах, інший містить заклик до мешканців країни «не віддати Володимиру Путіну жодного голосу на виборах 4 березня 2012».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.