НОВИНИ

Вплив Росії на Україну посилиться у 2012-му

Росія просуватиме свої інтеграційні ініціативи з інтенсивністю, яка не перевищує нинішню. Про це пише Ростислав Павленко у статті «Знову по колу» для друкованого спецпроекту «Світ у 2012».

Однак на тлі погіршення економічної ситуації в Україні кремлівське керівництво може прийняти рішення про більш наступальну політику.

Влада намагається діяти за «стагнаційним» сценарієм, опозиція безсила змінити ситуацію.

Росія ставить перед Києвом обов’язковою передумовою для будь-яких послаблень приєдання до Митного союзу та інших євразійських установ. Патріотичні сили організовують протести, але безрезультатно. Понад те, «патронат» Росії дає змогу владі не озиратися на протести Заходу і придушувати опозицію за білоруським сценарієм. На виборах ПР відтак може зібрати не тільки просту, а й конституційну більшість – за рахунок «правильного» закону і масових фальсифікацій.

Такий сценарій має свою ціну – початок «русифікації» в усіх сенсах: від розширення офіційних сфер вжитку російської мови до перетікання під контроль росіян основних галузей промисловості. Останнє не вигідне українським олігархам, тож влада намагатиметься уникати незворотної інтеграції з РФ.

Детальніше читайте у друкованому спецпроекті «Світ у 2012»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.