НОВИНИ

Влада повертається у 2002-ий рік

Влада зберігає статус-кво в країні. Про це пише Ростислав Павленко у статті «Знову по колу» для друкованого спецпроекту «Світ у 2012».

Протести придушуються, бюджетні «дірки» (насамперед на соціальні потреби) латаються за рахунок зовнішніх запозичень.

Для цього українське керівництво йде на виконання умов МВФ. У разі потреби в подальших запозиченнях (зокрема, в разі збереження високої ціни на російський газ, яке дуже імовірне), можновладці можуть піти на «обмежені» геополітичні поступки за прикладом Леоніда Кучми у 2003–2004-му (без незворотних кроків: можливий продаж підприємств чи початок переговорів про вступ до Митного союзу, але самого вступу 2012-го ще не відбудеться).

«Стара» опозиція не може знайти «точку опори» в суспільстві й маргіналізується, «нова» не виникає внаслідок розрізненості груп протестувальників, браку спільної дії і «профілактики» з боку влади (точкові репресії проти організаторів протестних акцій).

Через використання адміністративного і фінансового ресурсу на мажоритарних округах за підсумками парламентських виборів формується проста більшість, підконтрольна Партії регіонів. Виступи проти фальсифікації перегонів не переростають у масові протести. Ситуація віддалено нагадує 2002-й: владі вдасться встояти попри непопулярність. «Кінець режиму» відкладається на кілька років.

Детальніше читайте у друкованому спецпроекті «Світ у 2012»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.