НОВИНИ

Президент Казахстану заборонив чиновникам відпочивати за кордоном

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заборонив зарубіжні поїздки на відпочинок у новорічні та інші державні свята всім керівним працівникам уряду, міністерств і відомств, та акіматів (обласних адміністрацій). Про це Назарбаєв заявив 26 грудня на нараді з керівництвом адміністрації президента, уряду, партії влади «Нур Отан».

«Відзначати їх треба в країні, зі своїм народом. Це стосується не тільки майбутнього Нового року, а й взагалі всіх національних і державних свят», - наголосив Назарбаєв.

Він також повідомив, що нова хвиля світової кризи, про яку так часто говорять останнім часом, не повинна застати Казахстан зненацька.

«Президент зазначив, що наступного року всі очікують початку нової хвилі світової фінансово-економічної кризи. Казахстан до цього давно готується. Але якщо криза почнеться, то він не повинен нікого застати зненацька - як на центральному рівні, так і на місцях», - відзначається в поширеному повідомленні прес-служби Назарбаєва.

Назарбаєв також заявив, що уряду потрібно значно посилити моніторинг тенденцій розвитку ситуації у світовій економіці, це також стосується адміністрації президента та інших органів: потрібно опрацьовувати різні сценарії кризи та її подолання.

«В умовах кризи нам потрібно бути особливо дбайливими, перш за все, це стосується витрат держорганів і нацкомпанії. Вони повинні відмовитися від проведення дорогих, гучних заходів, презентацій, міжнародних конференцій. Потрібно все це припинити», - сказав Назарбаєв.

Як повідомлялось, 26 грудня Нурсултан Назарбаєв - у зв'язку з подіями в Жанаозені - звинуватив у безвідповідальності урядовців і керівництво Фонду національного добробуту («Самрук-Казина»), які зобов'язані були вирішувати трудові конфлікти.

За словами Назарбаєва, за безладами у місті стояли організовані злочинні групи, які ділили гроші. Раніше влада заявляла, що призвідниками заворушень були працівники нафтових компаній, звільнені у зв'язку з несанкціонованими страйками.

26 грудня стало відомо про затримання трьох поліцейських - за перевищення повноважень під час придушення заворушень у Жанаозені.

Нагадаємо,  у Жанаозені в середині грудня відбулися масові заворушення. У місті спалено десятки будівель.

Назарбаєв 17 грудня ввів у місті надзвичайний стан.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.